54 bevangen ook in Duitsland nog verre in de minderheid, vergeleken bij het aantal dergenen die zich wel eens wat meer rekenschap mochten geven van hetgeen met moderne hulpmiddelen ook in de landmeetkunde is te bereiken. Bovengenoemde voordrachten en ook die, welke werden gehouden door Prof. Dr. Finsterwalder (Klassische Topographie und moderne Photogrammetrie Widerspruch oder Synthese?) en door Prof. Dr. Barvir (Wenen) (Die Lagerstattenforschung als Arbeits- gebiet des Vermessungsingenieurs) vindt men afgedrukt in het Zeitschrift für Vermessungswesen van nov. en dec. 1961. De door ruim veertig firma's ingerichte tentoonstelling van in strumenten gaf een beeld van de thans in gebruik zijnde landmeet kundige hulpmiddelen. In de namiddagen waren steeds bezichtigingen georganiseerd bij diensten en instellingen, werkzaam op het gebied van landmeet kunde, fotogrammetrie, ruilverkaveling, enz. Zoals gebruikelijk was er een goed verzorgd programma voor de dames van de congressisten. De laatste dag werd besteed aan één- daagse excursies naar ruilverkavelingsgebieden e.d. Al met al kan worden gesproken van een geslaagd congres. Ir. H. L. van Gent Organisatie Nederlandse Landmeetkundige Federatie Dagelijks bestuurProf. ir. G. F. Witt, hoogleraar aan de Technische hogeschool te Delft, Wilhelminasingel 18, Pijnacker, tel. 01736-2907 (voor zitter); Ir. I. P. Toussaint, hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst van het kadaster te Leeuwarden, Marnixstraat 44, Leeuwarden, tel. 05100-21851 secretarisW. L. Lievaart, hoofdingenieur-A bij de Gemeente Rotterdam, Simon Huyserstraat 2, Rotterdam-26, tel. 010-195873 penningmeester Postrekening-, 259586 ten name van de penningmeester der N.L.F. te Rotterdam. Hoofdbestuurde leden van het Dagelijks bestuur; Ir. M. J. te Nuyl, hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst van het kadaster te Amsterdam; Ir. G. C. Dogterom, hoofdlandmeter van het kadaster te Zwolle; Ir. F. Schuurman, ingenieur-verificateur van het kadaster; Ir. P. J. Bakker, geodetisch-ingenieur bij Publieke Werken der gemeente Amsterdam; Prof. R. Roelofs, hoogleraar aan de Technische hogeschool te Delft; Ir. H. L. van Gent, hoofd van het bureau van de fotogrammetrische dienst van het kadaster. Erelid-, Prof. dr. ir. W. Schermerhorn. Corresponderend lid: Prof. A. Kruidhof, hoogleraar aan de Landbouw hogeschool te Wageningen. De verenigingsleden zijn de gewone en buitengewone leden van de hier onder genoemde aangesloten verenigingen. De leden van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, die van de Vereniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster en die van de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch-ingenieurs ontvangen het Tijdschrift voor Kadaster en Land meetkunde gratis; de leden van de Nederlandse Vereniging voor Foto grammetrie ontvangen slechts overdrukken van de fotogrammetrische artikelen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 56