6o Rijksuniversiteit te Utrecht Gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen aan de Rijksuniversiteit te Utrecht Ir. C. Koeman. De promotieplechtigheid vond op 18-12-1961 onder ruime belangstelling plaats. Promotor was Prof. dr. J. I. S. Zonneveld. Aan het proefschrift „Collections of maps and atlases in the Netherlands; their history and present state" zal te gelegener tijd in ons Tijdschrift nader aandacht worden geschonken. Landbouwhogeschool te Wageningen Bevorderd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar-A m.i.v. 1-1-1962 de wetenschappelijk ambtenaar Ir. G. A. van Wely. Gemeentewerken Rotterdam, afd. Landmeten Bevorderd m.i.v. 1-1-1962 tot hoofdingenieur-AW. L. Lie vaart. Bataafsche Petroleum Maatschappij Eervol ontslagen i.v.m. het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd m.i.v. 1-9-1961 Dipl.-Ing. S. Herschdörfer, hoofd van de topografische afdeling. Benoemd tot hoofd van de topografische afdeling m.i.v. 1-9-1961 W. C. J. Burki. Nederlandse Landmeetkundige Federatie Dit jaar zal een geodetische studiedag worden gehouden te Wageningen, en wel op 27 april. Daar er i.v.m. het internationale congres te Wenen in 1962 geen nationaal congres wordt georganiseerd, zal de huishoudelijke jaarvergadering in combinatie met genoemde studiedag worden gehouden. Vereniging voor Agrarisch Recht Op 30 maart 1962 zal in Esplanade te Utrecht een vergadering plaats vinden van de Vereniging voor Agrarisch Recht. Behandeld zullen o.m. worden de preadviezen van Prof. dr. Th. L. M. Thurlings en Mr. N. M. Zijp over „Bedrijfsgrootte en landbouwwetgeving"Inlichtingen over deze vergadering en aanmelding voor het lidmaatschap bij de secretaris, Dieden- weg 18, Wageningen. Fédération Internationale des Géomètres Het tiende internationale congres van de F.I.G. zal van 24 augustus tot 2 september 1962 te Wenen plaats vinden. Het voorlopig programma voor ziet in twee algemene vergaderingen, drie zittingen van het Comité Perma nent, vele excursies en ontvangsten, terwijl er ook vier halve dagen voor de vergaderingen van de zeven technische commissies zijn uitgetrokken. Op zes halve dagen zal er een speciaal programma voor de dames zijn. Het congres zal, als gebruikelijk, worden besloten dooi; een banket met bal. In verband met beperkte hotelruimte in Wenen is het noodzakelijk, dat zij die aan het congres wensen deel te nemen zich vóór 1 april aanmelden. Nadere inlichtingen, in de vorm van een brochure, kunnen worden verstrekt door de secretaris van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, Marnix- straat 44 te Leeuwarden. Deutsche Geodatische Kommission Overleden te Aken op 3-11-1961 Prof. Dr. F. Rudolf Jung, voorzitter van de Deutsche Geodatische Kommission bei der Bayerischen Akademie der Wissenschaften in de leeftijd van 52 jaar. 26 januari 1962 H.L.v.G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 62