Tot slot moge nog gerecapituleerd worden voor welke hulp men zich dus thans tot de Stichting kan wenden. Deze hulp bestaat uit 1. het verstrekken van inlichtingen over de vraag of een Russisch boek of tijdschrift vertaald is, eventueel waar die vertaling in Nederland of het buitenland aanwezig is, eventueel waar het originele Russische stuk verkrijgbaar is; 2. het bemiddelen bij het ter leen of als reproduktie verkrijgen van een originele verhandeling of de vertaling daarvan; 3. het bemiddelen bij het doen vertalen (deze bemiddeling kan bestaan uit het opgeven van adressen van competente vertalers of uit het voor de aanvrager doen vertalen). Fédération Internationale des Géomètres Dictionnaire technique De brief van Prof. Dr. E. Gigas, directeur van het „Institut für Angewandte Geodasie" te Frankfurt a.M., opgenomen in het Tijdschrift van februari j.L, geeft mij aanleiding tot het maken van de volgende opmerkingen: Voor de arbeid die de verschillende buitenlandse instituten, o.a. dat van Prof. Gigas, hebben verzet ten behoeve van de samenstelling van het technische woordenboek heb ik grote bewondering. Ten einde de lezer een indruk te geven van de omvang van een dergelijk werk verschijnt in het volgende nummer van dit tijdschrift eer publikatie van de hand van de heer Harkink over de totstand koming van de dictionnaire. Het is logisch dat de samenstellers van de dictionnaire waarborgen wensen voor een goede uitvoering. Afgezien echter van het feit dat de opdracht reeds aan de Nederlandse drukker was gegeven en dus de Duitse delegatie rijkelijk laat was met het uitbrengen van haar wensen, werd de zaak vertroebeld door de gelijktijdige mededeling, dat een Duitse drukker goedkoper werk zou kunnen leveren. Voor het verdere verloop van de discussie verwijs ik naar mijn verslag. Ten overvloede zij nog vermeld dat ik nergens heb beweerd dat Duitsland het drukken van het woordenboek zou hebben vertraagd (zie brief van Prof. Gigas), hoewel tijdens de vergadering van het Comité Permanent wel is gezegd niet door mij!) dat de overdracht van de werkzaamheden aan een drukker van andere nationaliteit vertraging in de uitvoering in de hand zou werken. Prof. ir. G. F. Witt 105

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 47