topograaf op de administratie Balik Papan, leraar aan de middelbare petroleumschool te Prabumulih en als hoofd der sectie career planning van Indonesisch stafpersoneel. 1:9581961 Lecturer in land surveying at the Nigerian College of Technology, Enugu-Nigeria. 1962 18 jan. Overleden te Norg. In augustus 1961 kwam Reinder de Jong naar Nederland. Een ziekte, waarvan hij helaas niet meer zou herstellen, had hem gedwongen zijn onderwijzende taak in Nigeria op te geven. Reinder de Jong's persoónlijkheid was sterk getypeerd door een groot enthousiasme voor de landmeetkunde en met inzet van zijn gehele persoon heeft hij dat enthousiasme altijd op anderen overgebracht, maar wel speciaal op de jongere generatie welke hij gedurende zijn laatste levensjaren mocht onderwijzen. Zijn rustige en opgewekte natuur, zijn betrouwbaarheid en zijn belangstelling voor de pedagogische zijde van zijn vak, alsmede voor de landen waarin en de volkeren waartussen hij leefde, maakten hem zeer gezien, niet alleen bij de collega's, maar ook bij niet- vakgenoten. Voor de velen die De Jong gekend hebben en in het bijzonder voor degenen die met hem werkten, is hij dan ook te vroeg heen gegaan. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en kinderen, voor wie zijn heengaan een groot verlies betekent. Moge het weten, dat de herinnering aan de figuur De Jong, als collega en vriend lang zal blijven voortleven, hun tot troost zijn. Reinder de Jong, rust in vrede. Namens collega's en vrienden W. C. J. Burki Ill

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 53