Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie 112 Verslag van de toestand en de verrichtingen van de Federatie In de verslagperiode van i juni 1961 tot 1 januari 1962 kwam het hoofdbestuur twee maal in vergadering bijeen. Van deze vergade ringen dd. 22 juni 1961 en 10 november 1961 verschenen verslagen in beknopte vorm in het tijdschrift. Het hoogtepunt in de afgelopen vefslagperiode was het jubileum congres dat op 12 en 13 september 1961 te Tilburg werd georgani seerd. De volgens rooster aftredende secretaris, Ir. I. P. Toussaint, werd als zodanig herkozen op dit congres. De oorkonde voor belang rijk landmeetkundig werk werd dit jaar niet uitgereikt. In de samenstelling van het hoofdbestuur kwam wijziging door het uittreden van Ir. A. Scheffer, die opgevolgd werd door Ir. P. J. Bakker, voorzitter van de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch-ingenieurs. De samenstelling van de redactie van het tijdschrift bleef ongewijzigd. De examencommissie van de N.L.F. is na het uittreden van de heren Ir. P. Ilmer en Ir. J. H. van Steenis thans als volgt samen gesteld: Ir. R. J. Rienks (voorzitter), Ir. S. Rienstra (secretaris), Ir. J. G. Tiemeijer, Ir. A. Scheffer, Ir. W. Bakker, Ir. A. H. van der Most, J. E. Harder, K. Doets en de heer L. R. M. van den Brink ing. als adviseur. Na de in het voorjaar van 1961 afgenomen N.L.F.-examens ontvingen 16 geslaagden het diploma van landmeettechnicus, 6 het diploma van landmeetkundig tekenaar en 1 het diploma van landmeetkundig rekenaar. De regionale bijeenkomsten bleken met uitzondering van de districten oost en noord-west nog een goede belangstelling te trekken, al is er een tendentie tot achteruitgang te constateren. In verband met het congres van het F.I.G. in 1962, dat van 23 augustus tot 2 september in Wenen zal worden gehouden, werden de volgende heren als vertegenwoordigers c.q. rapporteurs aange wezen. Commissie I: Ir. F. Harkink; Commissie II: Mr. ir. S. M. Meelker en Prof. ir. G. F. Witt; Commissie III: Ir. H. L. van Gent en Ir. G. A. van Wely; Commissie IV: Ir. R. J. Rienks; Commissie VIIProf. ir. G. J. Bruins. De secretaris van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, Ir. I. P. Toussaint

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 54