ixS AUgemeine Vermessungs-Nachrichten/Bildmessung und Luftbild- wesen Overleden op 10-1-1962 in de leeftijd van 70 jaar Dr.-Ing. E.h. Kurd Slawik, van eind 1933 tot 1 januari j.l. redacteur van de tijdschriften „AUgemeine Vermessungs-Nachrichten" en „Bildmessung und Luftbild- Organisation européenne d'études photogrammétriques expéri- mentales De „Groupe Suisse" van de O.E.E.P.E., niet tevreden over de huidige gang van zaken in deze organisatie, heeft haar medewerking opgezegd per 31 december 1962, In „Nachrichten aus dem Karten- und Vermessungswesen", Reihe V (Sonderhefte), uitgegeven door het Institut für Angewandte Geodasie te Frankfurt a.M., 1961, geeft Prof. Dr. E. Gigas een bijdrage tot de geschie denis van de O.E.E.P.E. (15 blz.). Dipl.-Ing. H. Belzner besluit dit nuttige geschrift met een opsomming en beschrijving van de proefobjecten van de O.E.E.P.E. en van de S.I.P. (5 blz.). Congressen en symposia De navolgende congressen en symposia zullen in 1962 worden gehouden. Washington D.C. „Third International Space Symposium" en „Cospar Plenary Meeting". 26 april-28 april „The use of artificial satellites for Geodesy". 30 april-4 mei „Third International Space Science Symposium". Correspondentie: M. Floyd W. Hough, Chairman of the Geodesy Section. American Geophysical University, 1515 Massachussetts Avenue, Washington D.C. Leipzig Symposium on the „Recent movements of the Earth's crust". 21 mei-26 mei Correspondentie: Prof. O. Meisser Prasident des Organisationskommit- tees, Nonnengasse 53, Freiberg D.D.R. Cortina d'Ampezzo Symposium on „Tridimensional Geodesy". 29 mei-1 juni Correspondentie: Prof. A. Marussi, President of Section I of A.I.G., Institute di Topografia e Geodesia, Universita di Trieste, Trieste.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 60