Daar dit aantal fiches vrij groot was (ongeveer 400), begaf de heer Thuillier zich naar Frankfurt am Main, waar, onder voor zitterschap van Prof. Hegg, gedurende verscheidene dagen door alle diensthoofden en andere deskundigen van het I.F.A.G. (een twaalftal ongeveer) deze fiches één voor één werden besproken en de definitieve oplossingen werden aangebracht. Daarna werden alle fiches naar Londen gezonden, waar, na herhaalde briefwisselingen en besprekingen tussen de heren Thuillier en Burnett, de Engelse equivalenten geleidelijk tot stand kwamen. Weliswaar werd dit werk vertraagd ten gevolge van het feit, dat Colonel Burnett voor spoedeisende zaken betreffende het Suezkanaal werd opgeroepen, maar in 1958 kon het toch als beëindigd worden beschouwd. Door Commissie I werd toen besloten over te gaan tot het doen cyclostyleren bij het I.G.N. (dat zich daartoe bereid had verklaard), met financiële medewerking van de U.N.E.S.C.O. (door tussen komst van de U.A.T.I., Union des Associations Techniques Inter nationales), van een voorlopige uitgave in 150 exemplaren, die werden verspreid op het congres te Delft in 1958 en in de daarop volgende maanden. Behalve aan de voorzitters van de nationale verenigingen werd deze voorlopige uitgave ook gezonden aan verschillende personen van wie verwacht kon worden, dat zij opmerkingen over de inhoud en over de termen zelf zouden kunnen en willen maken. Inderdaad kwamen van verschillende zijden opmerkingen binnen, die er voornamelijk op neer kwamen, dat toevoeging van een vrij groot aantal termen werd gevraagd. Alleen Prof. Wolf al verzocht opneming van ongeveer 700 termen betrekking hebbende op moderne geodetische methoden, nog nauwelijks ontstaan op het tijdstip dat de lijsten werden vastgesteld. Daar zij leidden tot modernisering van het woordenboek, kon en wilde de Commissie ze natuurlijk niet verwerpen. Ook werd besloten, dat alle termen een „definitie" vereisten, behalve een stuk of vier, vijf, waarvan de betekenis volkomen duidelijk was. Deze toevoegingen waren onderwerp van een grondige bestu dering en een nieuwe bespreking, die, dank zij de bijzondere welwillendheid van Dr. Ing. Erwin Gigas, directeur van het I.F.A.G., wederom in Frankfurt am Main plaats vond. Deze dis cussie vond plaats in het Comité de Coordination, dat nu de naam Comité exécutif aannam en zich belastte met het redigeren, met behulp van de voorlopige uitgave en de nieuwe fiches, van het exemplaar bestemd om de drukker ter hand te worden gesteld. De heer Gigas bood aan zijn bemiddeling te verlenen bij de regering van de Duitse Bondsrepubliek te Bonn ten einde de machti ging te verkrijgen het woordenboek te laten drukken bij het I.F.A.G. te Frankfurt am Main. De heer Krüger, lid van het Comité exécutif, zou dan op de druk kunnen toezien, waardoor het gereed maken van het manuscript voor de zetter in sommige op- 173

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 55