182 Naast het administratief recht kan ook het agrarisch recht bijdragen tot oplossing van het kadastrale probleem. De constructie van de (grens)- titelzuivering zou, behalve bij ruilverkaveling, ook bij hermetingen haar nut kunnen bewijzen. Voor het agrarisch recht kan een kadastrale registratie van het agrarisch grondgebruik van belang zijn, waarbij allereerst aan pacht- registratie valt te denken. Momenteel vormt de pacht een knelpunt voor het agrarisch structuur- en investeringsbeleid, doordat de pachter de nodige juridische beschikkingsmacht mist om de toenemende behoefte aan pro- duktiviteitsverhogende investeringen zelf mede het hoofd te kunnen bieden. Zowel voor een eventueel stemrecht van pachters in ruilverkavelingen en waterschappen als voor de mogelijkheid hoevepacht in bepaalde gevallen vatbaar te maken voor hypothecaire bezwaring is pachtregistratie onmisbaar. Nu die registratie tevens op de verlanglijst van het privaatrecht prijkt, biedt de invoeging van de pacht in het nieuwe B.W. een gelegenheid haar te overwegen. Enige gegevens betreffende Prof. mr. P. de Haan. Pieter de Haan werd op 4 november 1927 te Augustinusga (Fr.) geboren. Hij doorliep de Chr. Mulo te Buitenpost en vervolgens het Geref. Gymnasium te Leeuwarden, waar hij in 1947 het einddiploma Gymnasium-B verkreeg. Aan de R.U. te Groningen studeerde hij Nederlands Recht en behaalde daar cum laude het doctoraal examen in 1955. In 1956 was hij enkele maanden in dienst bij het Landbouwschap te 's-Gravenhage als adjunct-secretaris bij de hoofdafdeling Sociale Zaken. Daarna werd hij als wetenschappelijk ambtenaar verbonden aan de Af deling Rechts- en Staatswetenschappen voor de Westerse gebieden van de Landbouwhogeschool te Wageningen. In i960 werd hij in deze functie benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar ie klasse. Tezamen met Prof. mr. J. M. Polak te Wageningen heeft de nieuwbenoem de hoogleraar in opdracht van de Direction Générale de l'Agriculture een uitvoerige studie geschreven over het pachtrecht in de E.E.G.-landen. Bij K.B. van 12 augustus 1961 werd hij benoemd tot buitengewoon hoog leraar en bij K.B. van 28 maart 1962 tot gewoon hoogleraar om onderwijs te geven in het burgerlijk en agrarisch recht in de afdelingen der Algemene Wetenschappen en der Weg- en Waterbouwkunde van de Technische Hoge school te Delft. Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie Overleden in de leeftijd van 74 jaar op 26 april 1962 P. Negrijn, in de leeftijd van 68 jaar op 13 april 1962 A. Duiker. Fédération Internationale des Géomètres Van 24 augustus tot 1 september a.s. zal te Wenen het tiende congres van de Fédération Internationale des Géomètres worden gehouden. Correspon dentie: X. Internationaler Geometer-Kongress, Kongressdirektion, Kroten- thallergasse 3, Wien-8. Verenigde Naties In het kader van technische hulp aan de Philippijnse Republiek wordt gezocht naar een „Cartographer (Surveys and Map Reproduction)" voor een missie van één jaar, met een mogelijkheid van verlenging. Het basis salaris excl. de gebruikelijke toelagen zal 745 a 865 per maand bedragen. Aanvang der werkzaamheden zo spoedig mogelijk na 8 juli 1962. Nadere inlichtingen of aanmelding bij a. Technical Assistance Recruitment Services, United Nations, New York 17, New York. b. Bureau européen de Recrutement pour 1'Assistance Technique, 36 Rue La Pérouse, Paris XVI, France. c. Bureau voor internationale technische hulp, Van Alkemadelaan 500,. 's-Gravenhage, tel. 070-18400.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 64