184 treffende examencommissie in een mondeling onderzoek getoetst op zijn kennis van de theoretische en technische grondslagen, betrekking hebbende op het onderwerp dat in de verhandeling is behandeld. De waarde van de inschrijving in het Ing.-Register Krachtens vorenstaande criteria van de Stichting Ing.- Register ver krijgen het bedrijfsleven en de overheid de beschikking over bijzonder ge kwalificeerde medewerkers, de niet-academisch gevormde ingenieurs. Momenteel zijn bij het register 2124 „Ing."s ingeschreven, welk aantal naar verwacht mag worden, nog aanzienlijk zal toenemen. Meer dan 70% van de Register-Ingenieurs is lid van het Nederlands Instituut van Register- Ingenieurs en Afgestudeerden van Hogere Technische Scholen (N.I.R.I.A., secretariaat Balistraat 30 te Den Haag), welke vereniging telkenjare een naamlijst van de Register-Ingenieurs uitgeeft. De aanduiding „Register- Ingenieur" wordt alleen in Nederland gevoerd. Daar de criteria van het Ing.-Register overeenkomen met die van de representatieve ingenieurs verenigingen in Engeland, kwalificeren de Register-Ingenieurs, op advies van de Ministeriële Commissie, zich in het buitenland als „Netherlands Professional Engineers". Over de erkenning van de Nederlandse Professional Engineers voert de Stichting op basis van wederkerigheid een overleg met de betrokken Engelse ingenieursverenigingen. Voorts is een regeling voor de opname van de Register-Ingenieurs in het internationale register voor de hogere technische beroepen, ingesteld door de Fédération Européenne d Associations Nationales d'Ingénieurs (F.E.A.N.I.) in overleg met het Koninklijk Instituut van Ingenieurs reeds tot stand gekomen. De Nederlandse niet-academisch gevormde ingenieurs kunnen zich thans bedienen van een hun passende titulatuur, hetgeen met het oog op de samen werking in en buiten het kader van de Europese „gemeenschappen" en „markten" van belang zal zijn voor degenen, die bedrijfscontacten met het buitenland onderhouden. De aan de inschrijving verbonden kosten bedragen 150, Aanvragen tot inschrijving dienen te worden gericht aan het secretariaat van de Stich ting Ing.-Register, van Alkemadelaan 506 te Den Haag. Rectificatie De eerste regel op blz. 112 behoort te luiden: Nederlandse Landmeetkun dige Federatie. 28 mei 1962 H. L. v. G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 66