zelfs tot antagonismen kan leiden". Van het woordenboek met zijn definities zullen de auteurs bij het opstellen van hun „Fachausgabe" terdege gebruik moeten maken. Zelf geven zij in hun opstel al een voorbeeld van begripsverwarring met het woord „Cartography". Bij het schrijven van een vroeger opstel (K. en L. 76 (i960) 3 (juni), blz. 160) merkte ik zelf al hoeveel moeite het kostte om achter de juiste inhoud van begrippen als perceel, Parzelle, Grundstück, Flurstück, Liegenschaft, in Nederland, Duitsland en Oostenrijk, te komen. Het woordenboek zal, naar te verwachten valt, spoedig verschijnen. Aan de verwezenlijking van een internationale geo detische documentatie wordt thans alle aandacht geschonken. Ook de schrijvers merken dit, aan het slot van hun artikel, op. ,,Der Zeitpunkt erscheint daher jetzt besonders günstig, auf der Grundlage der im IfAG bereits geleisteten Vorarbeiten auch eine DK-Fachausgabe „Geodasie" zu schaffen". Schrijvers dezes zou haar verschijnen met vreugde begroeten. Het artikel van Het- fleisch-Schön is alvast een goede inleiding! Ir. H. L. Rogge In memoriam Kasper Frans Karei Libois Na een slopende ziekte, die hem sneller naar het einde bracht dan hij zelf deed ver moeden, omdat hij zo sterk was in het bagatelliseren van eigen kwalen, is Libois bijna een maand na zijn 60e verjaardag heengegaan. Geboren op 19 juni 1902 te Heerlen, voltooide hij op 17- jarige leeftijd de 5-jarige H.B.S. opleiding in Maastricht om vervolgens op 15 september 1919 aldaar zijn proeftijd als kandidaat-adspirant-landmeter te beginnen. Op 3 juli 1920 gaf Ingenieur- Verificateur Paulussen te Roermond een getuigenis „van veel lust en aanleg voor de kadastrale dienst, van ijver en stiptheid", en hiermee kon Libois op 19 augustus 1920 zijn studie aan de Landbouwhogeschool te Wageningen beginnen. 248

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 66