249 Op 28 januari 1924 behaalde hij het landmetersdiploma en op 1 maart d.a.v. begon zijn loopbaan als adspirant-landmeter te 's-Hertogenbosch. Op 1 november 1925 werd hij benoemd tot landmeter, op 1 januari 1948 tot landmeter ie klasse, op 1 juli 1951 tot hoofdlandmeter en op 1 juli 1955 tot hoofdlandmeter A. Na 's-Hertogenbosch kreeg hij Maastricht als standplaats op 1 november 1926 en tenslotte kwam hij op 1 juli 1939 in Roermond, om hier op te treden als hoofd van het bureau. Zijn liefde voor het vak en de drang tot leiden en organiseren, reeds zo opvallend tijdens zijn studententijd in Wageningen, dreven Libois tot een arbeidstempo, dat zelfs voor de sterkste mens niet vol te houden was. Op doktersadvies moest hij zich de laatste jaren streng in acht nemen, maar desondanks bleef hij de harde werker, vasthoudend aan de eigenschappen van weleer, die hem met glans en glorie op de kadastrale ladder omhoog brachten. Klein van postuur, maar groot in kennis en leiderschap, werkte Libois inspirerend op zijn collega's en ondergeschikten door zijn werklust, zijn opgewektheid en levenslust, zo kenmerkend voor deze Limburger in hart en nieren, en ook door zijn belangstelling voor het wel en wee van allen, met wie hij zowel in als buiten de dienst in aanraking kwam. Voor hen, die deze eigenschappen wisten te waarderen en voor zijn vrouw, zoon en dochters, met wie wij van harte medeleven, is Karel Libois, zoals zijn vrienden hem noemden, veel te vroeg heengegaan. Moge de wetenschap dat hij bij zovele jongeren kennis en geest verrijkt heeft en wij allen een blijvende herinnering zullen bewaren aan deze voorbeeldige mens, een troost voor hen zijn. De overweldigende belangstelling bij de uitvaartdienst en de teraarde bestelling, waarbij gesproken werd door de Ingenieur- Verificateur Wolters en door Libois' eerste leermeester en chef de heer Heines, was wel het bewijs van de grote waardering, die de overledene zowel buiten als binnen kadastrale kringen genoot. Hij ruste in vrede. Namens collega's en vrienden, J. G. Martel

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 67