250 Nederlandse Landmeetkundige Federatie Verslag van de Geodetische Studiedag gehouden op 27 april 1962 in het Laboratorium voor Landmeetkunde te Wageningen. Om 10.30 uur opent de voorzitter, Prof. ir. G. F. Witt, de ver gadering, die begint met een huishoudelijk gedeelte. In zijn openings woord verwelkomt hij in het bijzonder de heren A. Dekker en J. A. J. van der Salm, resp. voorzitter en secretaris van het land meetkundig gezelschap „Snellius". Hij dankt Prof. A. Kruidhof voor de gastvrijheid die hij op deze dag in zijn laboratorium aan de N.L.F. verleent. Na het vermelden van enkele berichten van verhindering wordt de in het verslagjaar overleden collega R. F. de Jong herdacht. De voorzitter wijdt vervolgens aandacht aan het 10e congres der F.I.G., dat eind augustus te Wenen zal worden gehouden en hij vermeldt de activiteiten die de N.L.F. heeft verricht ter stimulering van het bezoek aan dit congres. De Nederlandse inzending voor de cartografische tentoonstelling zal door Dr. ir. C. Koeman, met medewerking van de heer W. F. den Hengst, worden verzorgd. Het hoofdbestuur heeft aan Ir. H. L. Rogge, secretaris van de sub commissie bibliografie der F.I.G., verzocht een bezoek te brengen aan de voorzitter van deze subcommissie, Prof. M. Odlanicki- Poczobutt, teneinde voorbereidingen te kunnen treffen voor de werkzaamheden in Wenen. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat de S.O.L.C. fl. 2000. ter beschikking heeft gesteld voor uitzending van jonge geodeten naar het congres in Wenen; verder is fl. 1000.gereserveerd voor de bestrijding van de onkosten van de tentoonstelling aldaar, terwijl de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie een garan tiebedrag van fl. 750.is toegezegd ter bestrijding van de onkosten van het fotogrammetrisch symposium dat dit jaar te Delft zal worden gehouden. Het jaarverslag van de secretaris en het financieel verslag van de penningmeester worden zonder op- of aanmerkingen, onder dankzegging aan beide functionarissen voor het door hen verrichte werk, goedgekeurd. Aangaande het tekort dat de post examens ver toont deelt de voorzitter nog mede, dat getracht is bij de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten en het Ministerie van O., K. en W. subsidies voor dit examen te verkrijgen. Mogelijkheden hiervoor bleken echter niet aanwezig. Het hoofdbestuur zal zich dus opnieuw over deze zaak moeten beraden. De penningmeester wordt op voor stel van de kascommissie, bestaande uit Ir. J. E. Alberda en Ir. P. A. Roos, van zijn beleid gedechargeerd. De voorzitter dankt de commissieleden voor het verrichte werk. Als leden van de nieuwe kascommissie worden benoemd: Ir. P. A. Roos en Ir. A. J. Kers. De begroting voor 1962 wordt ongewijzigd goedgekeurd. De

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 68