penningmeester, de heer W. L. Lievaart, die aan de beurt van aftreden is, wordt bij acclamatie herkozen. Het zelfde geschiedt met de zittende redactie van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, Prof. ir. G. J. Bruins, Mr. ir. C. G. van Huls en Ir. H. L. van Gent, die eveneens voor haar belangrijk werk wordt dank gezegd. Ingevolge de statuten van de S.O.L.C. dient ter voorziening in vacatures de vergadering haar goedkeuring te hechten aan een bij het S.O.L.C. bestuur in te dienen voordracht. Voor de vacature van Prof. H. A. Brouwer wordt voorgesteld: 1het aftredend lid 2. Ir. G. A. van Wely. In de vacature Ir. A. Govers: 1. het aftredend lid 2. W. L. Lievaart. Deze voordracht wordt door de vergadering vastgesteld. Bij de rondvraag spreekt de heer N. D. Haasbroek zijn grote waardering uit voor de arbeid die Ir. Rogge heeft verzet ten behoeve van de samenstelling van een klapper op ons tijdschrift; hij informeert of het in de bedoeling ligt deze klapper uit te geven en hoe groot de kosten hiervoor zullen zijn. De voorzitter antwoordt, dat het hoofdbestuur inderdaad voornemens is de klapper te publiceren en dat het hoofdbestuurslid Ir. H. L. van Gent binnenkort een opgave van de hieraan verbonden kosten aan het hoofdbestuur zal verstrekken. Vermoedelijk zal de N.L.F. een sub sidie in deze kosten verlenen. Prof. R. Roelofs geeft in overweging steun te vragen van ruilverkavelingszijde, daar de klapper ook betrekking heeft op publikaties die in de Ruilverkavelingsbode zijn verschenen. Ir. R. Jonkers vraagt of het, ondanks de hoge door de N.L.F. te besteden kosten, in de bedoeling ligt de N.L.F. examens in de toekomst te blijven afnemen. De voorzitter bevestigt dat dit wel in de bedoeling ligt, gezien de grote belangstelling die de kandidaten nog steeds voor het examen tonen en de waarde die de maatschappij aan de N.L.F. diploma's toekent. Prof. Kruidhof doet de suggestie om het inschrijfgeld voor het examen te verhogen en bij slagen van de kandidaat een gedeelte van het bedrag aan de geslaagde te restitueren. Aldus wordt voorkomen dat men zich te gemakkelijk opgeeft voor het examen. Ir. Jonkers geeft in overweging ter bestrijding van de kosten van het examen subsidies te vragen aan Gemeenten. Ir. Van Gent doet de suggestie bij het vragen van subsidies de Cultuurmaatschappijen niet te vergeten. Prof. Roelofs doet nog eens een beroep op de leden der N.L.F. om bijdragen te leveren ter publikatie in het Tijdschrift. Vervolgens sluit de voorzitter het huishoudelijk gedeelte van de vergadering. Na een korte onderbreking opent de voorzitter te 11.15 uur 251

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 69