255 Aanwezig: Prof. ir. G. F. Witt (voorzitter), W. L. Lievaart, Ir. P. J. Bakker, Ir. F. Schuurman, Ir. M. J. te Nuyl, Prof. A. Kruidhof, Ir. H. L. van Gent en Ir. I. P. Toussaint. Afwezig met kennisgeving: Prof. R. Roelofs. Kennis wordt genomen van het verslag van Ir. H. L. Rogge van zijn bezoek aan Polen in verband met zijn lidmaatschap van de subcommissie Documentatie. Mededeling wordt gedaan van het feit dat een subsidie van de S.O.L.C. voor het bijwonen van het F.I.G.-congres te Wenen is verleend aan Ir. G. Homan, Ir. W. J. Bonekamp, Ir. J. W. Makkinga, Ir. W. Sonnenberg en aan de student J. de Boer. Tevens is een subsidie van de S.O.L.C. verleend aan de student H. J. Meuter voor het bijwonen van een tellurometercongres te Londen. De beloning van de redactiesecretaris van het tijdschrift wordt herzien. In de examencommissie van de N.L.F. worden benoemd Ir. A. Wiltink, Ir. M. A. Hol Craanen en de heer A. van den Hoven, chef tekenafdeling van de Meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat te Goes. De heren Ir. S. Rienstra en L. R. M. van den Brink hebben na een langdurig lidmaat schap hun aandeel in het werk van deze commissie beëindigd. Op voorstel van de examencommissie wordt besloten tot uitbreiding van de mogelijkheid tot het verlenen van vrijstellingen van de N.L.F.-examens. Voor de bijwoning van het congres van de F.I.G te Wenen zullen de afge vaardigden Ir. H. L. van Gent, Ir. A. Govers, Ir. I. P. Toussaint en Ir. G. A. van Wely een bijdrage van de N.L.F. ontvangen. Geslaagd voor het in 1962 gehouden examen voor het diploma landmeet- technicus: H. H. Andrik en G. Braam te Delft, H. M. Boogaard, A. W. Oosterink, Th. G. E. Pickhard en E. Schillemans te Amsterdam, G. Bosman te Dieren, W. H. Dekker te Kampen, F. P. Doorn, W. Heil en G. A. Vrouwenfelder te Utrecht, A. E. Jongeling te Breukelen, S. H. Steendam te Emmen, H. van der Valk te Rotterdam en E. J. van der Visch te Bameveld. Geslaagd voor het in 1962 gehouden examen voor het diploma land meetkundig tekenaar: J. Er kelens te Delft. Fédération Internationale des Géomètres Op 28 en 29 juni heeft te 's-Gravenhage een bijeenkomst plaatsgevonden van het Comité van het Office International du Cadastre et du Régime Foncier (O.I.C.R.F.). Aanwezig waren de President van het Office Mr. ir. S. M. Meelker en de leden Dr. Ing. F. Kurandt (Duitsland), R. Perrin (Frankrijk), H. Vasters (België) en Ir. J. L. G. Henssen (tevens secretaris). De adviseurs en de overige twee leden waren door omstandigheden verhinderd aan de bijeenkomst deel te nemen. Besproken zijn o.a. de volgende punten: 1) het verslag van de werkzaamheden van het Office gedurende de jaren 1958-1962 en een voorlopige vergelijkende studie over de eigendom in zeven Europese landen, welke beide ter gelegenheid van het Congres te Wenen worden gepubliceerd; 2) het werkprogramma voor de eerstvolgende jaren. Voor de samenstelling van het Comité en de taak- en doelomschrijving van het O.I.C.R.F. wordt verwezen naar dit tijdschrift, jg. 1959, blz. 202. International Training Centre for Aerial Survey Onlangs verscheen I.T.C.-information nr. 8, waarin door de heer F. L. Corten een beschrijving wordt gegeven van de „I.T.C. International Bibli ography of Photogrammetry". Enige voorbeelden van uittreksels van foto- grammetrische artikelen worden gegeven. In 33 bladzijden wordt een vol ledige indeling van de Universele decimale classificatie m.b.t. de fotogram- metrie gegeven.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 73