279 ontstaan. Aldus vindt men, tevens teruggrijpend op de vervallen boekingen betreffende de vervallen percelen in de kadastrale legger, alle aankomsttitels van het samengestelde perceel. Daar echter de aankomsttitel van een „gedeelte" van dit samengestelde perceel wordt gevraagd, moet dus nog worden uitgemaakt uit welke ver vallen percelen speciaal dit enkele gedeelte is ontstaan. De betrouw baarheid van het onderzoek gaat in dat stadium belangrijk mede afhangen van technische omstandigheden zoals de mate van nauwkeurigheid van de figuraties op deze hulpkaarten, juiste carto grafische aansluiting van de kadastrale plans, niet op grond van rectifikatieakten plaatsgehad hebbende redresseringen; zelfs de dikte van de tekenlij nen en het krimpen van het papier kunnen een rol gaan spelen. Het zal in deze gevallen uiterst moeilijk uit te maken zijn, waarvan het te rechercheren perceelsgedeelte afkomstig is, mitsdien eveneens welke titel daarbij hoort, in hoe verre het onderworpen is aan of recht geeft op een (ontwakende) erfdienstbaarheid dan wel bij andere zakelijke of kettingbedingen is betrokken. Zijn deze onderzoekingen slechts met de grootste moeite en dan nog wellicht met een twijfelachtig resultaat uit te voeren, geheel onmogelijk worden zij, indien blijkt dat de dienst van het kadaster een hermeting heeft toegepast en de uitkomsten daarvan op kaarten van een andere schaal heeft verwerkt. In deze gevallen kunnen de hulpkaarten noch ook het minuutplan van het hermeten gebied met de laatst daarvoor opgemaakte hulpkaart wegens hun ver schillende schaal op bovenbedoelde wijze worden vergeleken, te meer niet, omdat de ligging van de hermeten kadastrale percelen een verschuiving op de kaart vertoont en hun figuraties behalve in grootte ook in grensafbeelding verschillen. Dergelijke hermetingen ten behoeve van andere belangen dan de hier onderwerpelijke noodzakelijk te achten hebben regelmatig plaatsgevonden. Tengevolge daarvan echter is het voor de hypothecaire boekhouding ten aanzien van die gebieden onmogelijk gemaakt een titelrecherche met betrekking tot de aan de hermetingen voorafgaande tijd te effectueren. Nog een andere niet met een juist te voeren hypothecaire boek houding in overeenstemming te brengen vereniging van kadastrale percelen doet zich voor, indien met hypotheek of beslag belaste percelen of perceelsgedeelten worden verenigd met onbelaste percelen of perceelsgedeelten. De hypothecaire boekhouding is dan verplicht in het register 69a achter het nieuw gevormde perceel de vorenbedoelde belastingen aan te tekenen. Het geval is dan zeker denkbaar, dat een deurwaarder, die conservatoir beslag moet leggen, wel het nieuw gevormde perceel betreedt, doch in feite zich slechts op het onbelaste gedeelte bevindt De vraag kan dan x) Ingevolge art. 135 van de Instructie Kadaster is een dergelijke vereni ging toegestaan, indien anders percelen van zo geringe omvang moeten worden gevormd, dat zij op het kadastrale plan bezwaarlijk kunnen worden

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 25