288 het verzamelplan de bijgewerkte perceelplans; de oorspronkelijk aanwijzende tabel; de bijgewerkte aanwijzende tabel; de kadastrale legger, en de alfabetisch gerangschikte steekkaarten van de eigenaars. In de bewaringen treft men daarenboven nog aan: de oorspronkelijke perceelplans; het register van de oppervlakten en inkomens van de gemeente, en het register van de oppervlakten en inkomens van de provincie. Wanneer we de zoëven aangehaalde bescheiden van naderbij beschouwen, dan stellen we onmiddellijk vast dat de twee bijzon derste documenten de kadastrale legger en het kaartmateriaal veel gelijkenis vertonen met de in Nederland voorkomende stukken. Stippen we evenwel aan, wat de legger betreft, dat in België de echtgenoten die eigen goederen bezitten thans slechts één leggerartikel bezitten, maar dat het onderscheiden eigendomsrecht wordt aangeduid met een letter G, M of V, waarmede bedoeld wordt dat de desbetreffende goederen toebehoren aan de gemeenschap, aan de man of aan de vrouw; dat er een kolom op voorkomt waarin, ter gelegenheid van mutaties van juridische aard, de datum van de akte en van de registratie ervan wordt aangeduid en dat er geen verwijzing op voorkomt naar het register van overschrijving. Het bijgehouden perceelplan geeft het grondgebied van de ge meente weer in zijn kleinste onderverdelingen, d.w.z. zoals het ingedeeld is in kadastrale percelen. De meest voorkomende schalen zijn 1/2500 en 1/1250 en voor de door de speciale dienst heropge- meten gebieden 1/1000 en 1/2000. Wat de overige officiële kadastrale documenten betreft zal ik me beperken tot het bondig bespreken van die welke het voorwerp uitmaken van jaarlijkse bijwerkingen. Vooreerst het verzamelplan, dat bekomen werd door verkleining van de oorspronkelijke plans, en dat op een enkel blad, op schaal 1/5000, 1/10.000 of 1/20.000, gans de uitgestrektheid van de gemeen te weergeeft met vermelding van de verdeling in secties en delen van secties, de voornaamste wegen, rivieren, zekere gebouwde blokken, enz. Het wordt jaarlijks bijgewerkt met de nieuwe wegen, Rijkswegen, autobanen, kanalen, spoorwegen, enz. Vervolgens hebben we de bijgevoegde aanwijzende tabel nummer 209, die de onontbeerlijke schakel uitmaakt tussen het bijgewerkt perceelplan en de kadastrale legger. Zij komt in grote lijnen overeen met het percelenregister nr. 71, alhoewel er in België geen opper-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 34