291 en verzekert de mededeling aan de ontvangers der belastingen van de veranderingen die aan het grondbelastingkohier moeten worden aangebracht. In verband met de mutaties die aanleiding geven tot het bij werken van de kadastrale documentatie, hebben we reeds gesproken van twee soorten, namelijk de juridische en de stoffelijke wijzigingen. De juridische wijzigingen, zijn mutaties die zich hebben voorge daan in de eigendom van de percelen en in de volgende zakelijke rechten: naakte of blote eigenaar, vruchtgebruik, erfpacht, recht van opstal, recht van gebruik en (of) van bewoning, d.w.z. de wijzigingen die uit geregistreerde authentieke of onderhandse akten of uit vonnissen of arresten der rechtbanken en hoven voort vloeien. De stoffelijke wijzigingen beogen de transformaties aan de percelen zelf aangebracht, zoals vereniging of splitsing van percelen, nieuwe opbouw, afbraak, herbouwing, verbouwing, en houden tevens verband met de door de bevoegde overheid goedgekeurde rechttrekking van wegen, beken en rivieren, enz. Worden evenwel niet als mutaties beschouwd de vestiging en de wijziging van andere zakelijke rechten dan de hiervoor aangehaalde, zoals hypotheken, gewone erfdienstbaarheden, daar dergelijke zakelijke rechten niet in de kadastrale documenten vermeld worden. De kadastrale mutaties of wijzigingen mogen slechts in het Belgisch kadaster worden opgenomen op zicht van: opgaven nr. 219, aangelegd en uitgereikt door de ontvangers der registratie en welke de juridische wijzigingen laten kennen, zoals verkopen, ruilingen, giften, erfenissen, verdelingen, enz.; de aangiften nr. 221, gesteund op behoorlijk geregistreerde akten en onderschreven door de betrokken eigenaars die erom verzoeken de in de kadastrale stukken ontdekte missingen te verbeteren; de aangiften, aangelegd door de gemeentelijke overheid op een staat nr. 220 waarin, over 't algemeen, door de gemeentelijke overheid de aan de onroerende eigendommen aangebrachte stoffelijke wijzigingen worden aangetekend. Deze voornaamste inlichtingsbronnen worden nog vervolledigd door: de staat nr. 415 van de door de ontvanger der belastingen vastgestelde onnauwkeurigheden de wettelijk verplichte aangiften der belastingplichtigen wat betreft de nieuwe gebouwen, de herbouwingen en de aanzienlijke wijzigingen aan de vaste goederen aangebracht; de persoonlijke vaststellingen, gedaan door de meetkundige- schatter van het kadaster. De meetkundige-schatter begint de eerste omreis met het ver zamelen van de nodige documentatie, welke bestaat uit de opgaven nr. 219 door de ontvangers van de registratie opgemaakt voor de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 37