293 Elk nieuw of gewijzigd kadastraal inkomen wordt aan de wette lijke belastingplichtige van de grondbelasting genotificeerd, tenzij deze zich schriftelijk heeft akkoord verklaard op het ogenblik van de schatting. Gedurende de dertig dagen die op de notificatie volgen, heeft de belastingplichtige het recht een schriftelijk bezwaar in te dienen met de vermelding van het kadastraal inkomen dat de betrokkene stelt tegenover het aan zijn onroerend goed toegekend kadastraal inkomen. Wat de tweede omreis betreft volstaat het te herhalen dat deze tot doel heeft de in de gemeentesecretariaten neergelegde kadastrale documenten bij te werken en dat deze verrichtingen uitgevoerd worden door het personeel van de gewone velddienst. In verband met het zoeven behandelde probleem van de jaar lijkse bijwerking van de kadastrale stukken, acht ik het gepast eraan te herinneren dat het kadaster niet alleen dank zij de legger en het plan een inventaris is van het onroerend bezit, maar ook en zulks door de mutatiestaten en de opmetingsregisters, een soort burgerlijke stand van de eigendommen. Na deze uiteenzetting over de werking van de sedentaire dienst en de gewone velddienst past het nog even terug te komen op de Speciale dienst voor algemene opnemingen en plans. We hebben reeds gezegd dat hij werd opgericht voor de vernieu wing van het plan door uitvoering van opmetingen aangesloten aan de algemene Rijksdriehoeksmeting en dat hij ook reeds grote diensten bewezen heeft aan andere openbare besturen. Er moet ook nog worden onderlijnd dat er door deze dienst proeven werden ondernomen, met als doel de mogelijkheden van de fotogrammetrie te bepalen in verband met de gewenste nauw keurigheid en de kosten van de uit te voeren verrichtingen. De proeven werden georganiseerd op basis van een nauwe samenwerking tussen de fotogrammetrie-technicus en de operateur op het terrein. Voor de eerste proefneming werd een gemeente gekozen die volledig heropgemeten was volgens de klassieke methode. De hoofdbekommernis bestond erin zich een idee te vormen over de nauwkeurigheid bij de restitutie in functie van de normale bestem ming van de kadastrale plans en een vergelijking te maken tussen de kostprijs van de twee verschillende methodes. Ondertussen werden er nog andere fotogrammetrische opnamen verwezenlijkt en alhoewel het nog voorbarig is om uit de bekomen resultaten definitieve besluiten te trekken, laten ze toch toe de verdere aanwending van de fotogrammetrie met vertrouwen tegemoet te zien. Tenslotte moet er nog worden aangestipt dat deze dienst zijn medewerking verleent aan de verrichtingen met betrekking tot de ruilverkaveling van landeigendommen uit kracht van de wet

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 39