Aan de zware taak van de algemene perekwatie van de kadastrale inkomens heeft het Belgisch kadaster zich met hart en ziel gewijd, al heeft het daardoor sommige andere technische werkzaamheden moeten verwaarlozen, met het onvermijdelijk gevolg dat hierin een zekere achterstand is ontstaan, die in de eerstkomende jaren zal moeten worden ingehaald. Tot slot van deze uiteenzetting hoop ik te hebben aangetoond dat het kadaster in België, ondanks zijn fiskale oorsprong en aard, er steeds meer naar streeft een echte administratie van de grond eigendommen te worden, d.w.z. een goed ingerichte documentatie dienst voor al wat het onroerend goederenverkeer aangaat. Zodoende blijft het overigens zijn leuze getrouw: dienen in de ruimst mogelijke mate, telkens en in alle domeinen waar zulks vereist is. Ir. L. KORVER, Enige opmerkingen over de onderlinge afstand van landbouwwegen In het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde van i december 1961 komt een artikel voor van de heren Oostra en Visser over ,,De onderlinge afstand van landbouwwegen voor bouwland in Noord-Limburgse ruilverkavelingen", welk artikel ik met bijzondere aandacht heb gelezen, aangezien voormeld onder werp (als onderdeel van het wegenpatroon in een ruilverkaveling) mijn speciale belangstelling heeft. Van diverse kanten heb ik getracht in de loop der jaren dit probleem te benaderen, waarbij het resultaat van mijn onderzoek dikwijls niet in overeenstemming is met de door de schrijvers gepubliceerde gegevens. Hoewel ik waardering heb voor de poging om op dit moeilijke probleem enig licht te laten schijnen, staan er nogal wat onjuistheden in, die mij tot onderstaande opmerkingen noopten, omdat anders de mening zou kunnen post vatten dat het artikel wetenschappelijk verantwoord is. Opmerking 1De bedrijfsgroottestructuur Op pag. 347 wordt een tabel gegeven, die het gebruikspatroon weergeeft van de agrarische bedrijven. Uit het verdere betoog en de conclusies blijkt, dat de gegeven /sgroottestructuur repre sentatief is genomen voor het gehele complex veldgrond in een ruilverkaveling. Niets is minder waar, omdat een ruilverkaveling ook burgereigendommen eigendommen van niet-agrariërs) omvat. Wil men een analyse geven die tot doel heeft de komende kavel- 30i hoofd van het bureau van de ruilverkavelingsdienst te Eindhoven:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 47