ad C. Het oordeel over de promotiekansen bij het kadaster varieerde van „uitgesproken slecht" tot „redelijk". Het promotie schema ziet er momenteel als volgt uit adj.-landmeter na een jaar landmeter na zeven jaar landmeter ie klas na twaalf jaar hoofdlandmeter. De benoeming boven de rang van hoofdlandmeter geschiedt bij keuze. De huidige kans op deze bevordering is ongeveer i op 4. Vergeleken met andere diensten is dit promotieschema inderdaad ongunstig. Ter illustratie enig vergelijkingsmateriaal betreffende promotie tot ingenieur ie klas en hoofdingenieur Ingenieur ie klas Hoofdingenieur C.T.D. na 6 jaar na 9 jaar Rijkswaterstaat na 6 jaar na 9 jaar P T.T. na 5 jaar na 9 jaar Kadaster na 7 jaar na 12 jaar. Tevens is er dan nog een verschil in het tempo, waarin de schaal doorlopen wordt. Een hoofdlandmeter bereikt zijn maximum thans na 22 jaar, een hoofdingenieur bij de P.T.T. na 14 jaar. Er bestaat echter de mogelijkheid dat in de naaste toekomst, wanneer de personeelssterkte meer de streefbezetting is genaderd, het huidige promotieschema enigszins verbeterd wordt. Salaris. Enkele jaren geleden is een „documentatierapport" klaar gekomen, waarin het salaris en de promotiekansen van diverse Delftse ingenieurs vergeleken werden. De landmeter van het ka daster bleek toen Nederlands slechtst betaalde ingenieur te zijn. Hierin is echter verbetering gekomen door de laatste algemene salarismaatregelen van de regering, die in de nu volgende gegevens gedeeltelijk zijn verwerkt. Een adjunct-landmeter heeft een aanvangssalaris van minimaal f 586.per maandhet aanvangssalaris van de landmeter be draagt minimaal f 693.per maand. Een hoofdlandmeter ver dient maximaal f 1400.terwijl een hoofdlandmeter A max. f 1630.per maand bereikt. 3. Gemeente, Provincie en Rijkswaterstaat ad A. en D. Pas sedert enige jaren hebben enkele gemeenten en provincies een landmeetkundige dienst met een geodetisch ingenieur aan het hoofd. Er is daarom nog weinig met zekerheid te zeggen over de ontwikkeling in deze sector. Momenteel zijn bij de in de titel genoemde diensten twintig geodetisch ingenieurs werkzaam. De verdeling is als volgt: Gemeenten 9, Provincies4, en Rijkswaterstaat 7. Bij een gemiddelde diensttijd van 40 jaar be tekent dit een doorstroming van één geodeet in twee jaar. Het is niet te verwachten, dat bij de Provincies en de Rijkswaterstaat, 321

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 67