326 verbonden. Deze mogelijkheid wordt steeds kleiner, daar de maat schappijen die de desbetreffende projecten in U.N.O.-opdracht uitvoeren, bij voorkeur zelf de deskundigen aanwijzen. Meestal neemt men hiervoor eigen krachten. Dit laatste kwam reeds naar voren bij de behandeling van de particuliere Nederlandse onder nemingen. Overzicht van diensten, met aantal op i januari 1962 werkzame geodetisch ingenieurs Slot Het is zeer gevaarlijk om uit de voorgaande gegevens de toe komstige behoefte aan geodetisch ingenieurs te schatten. We zullen daarom niet trachten uit het verzamelde materiaal een cijfer vast te stellen voor deze behoefte. Wel menen wij uit het voorgaande op te mogen maken, dat er in nieuwe richtingen gezocht zal moeten worden om alle ingenieurs die in de komende jaren afstuderen snel te plaatsen. De opmerking in het inlichtingenboekje 1962 voor a.s. Delftse studenten, dat er een ruime plaatsingsmogelijkheid na het afstuderen is, komt ons ongemotiveerd optimistisch voor. Door de publikatie in dit tijdschrift achten wij ons ontslagen van de belofte alle medewerkers aan dit onderzoek een exemplaar van dit rapport toe te zenden. Tenslotte willen wij de zeer velen die hun medewerking hebben verleend, langs deze weg hartelijk dank zeggen. T. van den Hout S. A. Schouten L. A. Koen J. K. B. Sonnenberg P. J. Pronk G. C. van Wijnbergen Kadaster 177 Technische Hogeschool te Delft 18 Buitenland 17 Defensie 12 Gemeenten 9 Rij kswaterstaat 7 Mijnwezen 7 Ned. Heide Mij. 7 Oliemaatschappijen 7 Semi-overheidslichamen 7 Particuliere sector 6 H. T. S. (onderwijs) 6 Leraar M.O. 4 Provinciale diensten 4 F.A.O. U.N.O. 3 Topografische dienst Grontmij 3 Onderwijs buitenland 2

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 72