328 Nadat door de president van de F.I.G., Dr. h.c. Neumaier, en door de burgemeester van Wenen hartelijke begroetingswoorden waren gesproken, hield de president voornoemd zijn feestrede. De eigenlijke openingstoespraak werd gehouden door de Minister van Handel en Wederopbouw. De plechtigheid werd muzikaal omlijst door het kwartet van het Neder-Oostenrijks toonkunste naarsorkest, dat het eerste en vierde deel van het strijkkwartet, opus 65 nr. 5, van Joseph Haydn ten gehore bracht. Deze officiële opening was op de 24e augustus al ingeleid op een wijze zoals we die van onze Oostenrijkse collega's konden verwach ten, en wel door een welkomstavond de deelnemers aan het congres aangeboden door de Oesterreichischer Verein frtr Vermessungswesen in het Konzerthaus, waar het wat eten en drinken betreft bepaald niet karig toeging; een bijzonder gelukkig begin om aan de inter nationale sfeer van het congres te wennen. De eerste zitting van de Assemblée générale vond plaats in de Wiener Stadthalle (sportpaleis), waar ook de vergaderingen van de technische commissies en van het Comité Permanent werden gehouden. Tijdens deze zitting werden door Prof. Roelofs aan de nieuwe president de versierselen zijner waardigheid overgedragen, echter niet voordat in korte bewoordingen de vorig jaar overleden president Schiffmann was herdacht. Een ander punt betrof de toelating van enkele nieuwe leden tot de F.I.G. Wat het Comité Permanent betreft kan worden opgemerkt, dat dit zijn volgende bijeenkomst (1963) in Washington zal houden. Tijdens de laatste vergadering bracht Prof. Baarda het voorstel in discussie, in de indeling van de technische commissies een wijzi ging te brengen en deze met andere taken te belasten. Dit voorstel zal Prof. Baarda ongetwijfeld zijn ingegeven doordat het verloop van zaken in en de leiding van verschillende technische commissies nog al eens te wensen overliet. (Een bijzonder gunstige uitzondering vormt hierbij o.m. commissie III.) Welke kant het met deze wijzi ging zal uitgaan is uiteraard niet vastgelegd. Hiernaar zal echter een onderzoek worden ingesteld. Commissie I-a (Dictionnaire technique) heeft slechts één vergade ring gehouden. Prof. Gigas fungeerde als voorzitter, zulks door af wezigheid wegens ziekte van Prof. Hegg. Dit was er waarschijnlijk de oorzaak van dat de voorbereiding niet al te goed was. Aan het op zichzelf belangrijke, schriftelijk ingediende voorstel van Ir. F. Harkink, dat inhield commissie I-a na het verschijnen van het „Dictionnaire multilingue de la Fédération internationale des géomètres" te belasten met de revisie van de eerste druk en derhalve met de voorbereiding van een verbeterde en aanvullende tweede druk van dit drietalig woordenboek, werd zelfs geen aandacht besteed. Dit voorstel kan echter ter sprake worden gebracht in de eerstvolgende bijeenkomst van Commissie I-a of van het Comité Permanent. De heerTHUiLLiER (Frankrijk) bracht in een toespraak die aan duidelijkheid niets te wensen overliet naar voren, welk een

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 74