333 wijze. De Hongaarse reisleider, een student, maakte weinig propa ganda. Het zou te ver voeren in dit verslag een beschrijving te geven van deze unieke tocht, tijdens welke zowel van de oude cultuur in deze landen, als van de moderne wijze van samenleven in kolchozen kon worden kennis genomen. Met de opmerking dat Praag mij enigszins tegenviel, maar dat Boedapest met bijna twee miljoen inwoners wat levendigheid aangaat voor een westerse stad niet behoeft onder te doen, terwijl er bovendien van alles te koop is, zou ik dit onderdeel willen besluiten. Na afloop van een congres hoort men vaak de vraag stellen: Was het geslaagd Dit toch is een vraag waarop moeilijk één ant woord zal kunnen worden gegeven. De een zal zijn antwoord baseren op het verloop van bepaalde commissievergaderingen, een ander laat het persoonlijk contact tijdens de avonduren of tijdens de excursies het zwaarst wegen om zijn antwoord te formeren en te motiveren. Zo zijn er wellicht nog meer mogelijkheden om tot een antwoord te geraken. Het is beter eventuele tekortkomingen van de organi satoren snel te vergeten, dan te proberen deze juist op te sporen en te signaleren. Van nabij weten we hoeveel werk het kost een congres te organiseren en hoe moeilijk dit wel is. Het welslagen van de gehele manifestatie hangt dan bovendien nog af van de graad van welwillendheid die de deelnemers ten aanzien van de organisatie aan de dag leggen. Mede gelet op de gemoedelijke landsaard van de organisatoren meen ik, dat we het congres in Wenen zeker als geslaagd mogen beschouwen. Ir. H. L. van Gent Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Verslag over het jaar 1961 Het bestuur was als volgt samengesteld voorzitter: Ir. M. J. te Nuyl secretaris: Ir. G. C. Dogterom penningmeester: Ir. R. S. Dijkstra lid: W. van Berk Het ledental bedroeg op i januari 188 gewone en 62 buiten gewone leden. Op 31 december waren deze getallen respectievelijk 171 en 76, in totaal 247 leden. Slechts 8 landmeters van het kadaster zijn geen lid. Van deze 8 vertoeft er een in het buitenland. De Algemene Ledenvergadering werd gehouden op 21 oktober te Utrecht. De notulen van het huishoudelijk gedeelte van deze vergadering zijn de gewone leden toegezonden als bijlage van Orgaan nr. 46. De notulen van het openbare gedeelte zijn gepubli ceerd in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, jaar gang 77, aflevering 6, blz. 378. In de huishoudelijke vergadering vormde het beleid betreffende de benoemingen tot landmeter iste klasse en hoofdlandmeter de hoofdschotel. Uitvoerig werd door de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 79