334 voorzitter toegelicht waarom het bestuur gemeend heeft de voor stellen te moeten aanvaarden, waarna de vergadering met het bestuursbeleid akkoord ging. In de openbare vergadering werd door Ir. W. Langeraar, Hoofd van de Hydrografische Dienst van de Koninklijke Marine een voordracht gehouden over doel en werk wijze van de Hydrografische Dienst. Het voltallig bestuur kwam 12 maal bijeen. In dit aantal zijn begrepen de bezoeken aan de Directeur-generaal van de Belastingen en aan de Directeur, Hoofd van de Directie Kadaster en Hypo theken, alsmede de gezamenlijke vergaderingen met de besturen van een aantal andere verenigingen. In het Hoofdbestuur van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie werd de vereniging vertegenwoordigd door de voorzitter en de secretaris. Door hen werden 4 hoofdbestuursvergaderingen bijgewoond, waarvan de laatste gewijd was aan het ingekomen stuk betreffende de structuur van de N.L.F. Dit stuk is inmiddels ter kennis van de leden gebracht door publikatie in Orgaan nr. 46. In afwachting van de reacties van de Afdelingen heeft het bestuur ter zake nog geen standpunt kunnen bepalen. Als afgevaardigden naar de Verenigingsraad van de Centrale van Hogere Ambtenaren waren aangewezen de voorzitter en de penningmeester. In het verslagjaar verschenen 4 afleveringen van het Orgaan. Orgaan nr. 43 bevat een adreslijst van de gewone en de buiten gewone leden. Aan de gewone leden werd bovendien, als bijlage, een naamlijst gezonden van de landmeters van het kadaster. De secretaris, Ir. G. C. Dogterom Bibliografie naar gegevens van de geodetische documentatiedienst van de Technische Hogeschool te Dresden Vervolg van blz. 253) 681.142.8: 621.3/523.8 Elektronische rekenmachines Bisdorf, W. Aufbau und Wirkungsweise programmgesteuerter elektronischer Rechenmaschinen. Z. Erzbergb. Metallhüttenwes., Stuttgart 13 (i960) 3, blz. 128-133; 8 afb., 7 litt. Ontwikkeling van elektronische rekenmachines: 1. Ponskaartenmachines voor sorteerdoeleinden. 2. Computers met bediening via schakelpanelen, met ponskaarteninvoer en -uitvoer, eventueel gecompleteerd met elektronische bouwelementen. 3. Computers met ingebouwde of ingevoerde rekenprogramma's zonder manuale bediening. Bespreking van de opbouw en functie van de constructie-elementen, van het rekenprogramma en van enige rekentechnische bijzonderheden. Voor beeld voor de werkwijze bij een machine met een magneettrommelgeheugen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 80