376 behandeld in vergelijking met de aandacht die hij aan de nauw keurigheid heeft besteed, kan zeker worden gezegd dat dit een belangrijke publikatie is, waaraan enorm veel arbeid moet zijn besteed. Ir. P. A. Roos Symposium over luchtfoto-interpretatie Van 29-8-1962 t/m 5-9-1962 is in het I.T.C. te Delft een symposium gehouden over luchtfoto-interpretatie, dat door ondergetekende is bijgewoond. Dit symposium werd georganiseerd door Commissie VII (luchtfoto-interpretatie) van de „International Society for Photo- grammetry" (ISP) in samenwerking met UNESCO en FAO. Het doel van het symposium was de deelnemers van velerlei nationaliteit en pluimage (onder de ruim 300 deelnemers van 51 landen bevonden zich o.a. geologen, bodemdeskundigen, archeo logen, bosbouwers,oceanografen) hun kennis te doen vergroten van de luchtfoto als hulpmiddel bij de ontwikkelings-projectie in achtergebleven gebieden en voor meer uitgebreider wetenschaps beoefening. Behalve aan een aantal voordrachten over algemene toepassingen van luchtfoto-interpretatie werd veel aandacht geschonken aan de voordrachten en de daaruit ontstane discussies in een aantal werkgroepen, die ieder een meer gespecialiseerd gebied van de luchtfoto-interpretatie bestudeerden. Deze gebieden betreffen ie de fotografie, uitrusting en opnametechnieken 2e geologie (incl. geomorfologie, hydrologie) 3e bodemonderzoek (incl. bodemclassificatie en bodembescherming) 4e vegetatie (incl. bosbouw en plantenekologie) 5e plaatselijke geografie 6e ijs 7e archeologie 8e oceanografie en kustonderzoek 9e civiel-technische projecten. Prof. Schermerhorn maakte er in zijn openingswoord gewag van dat de luchtfoto-interpretatie in en na de Tweede Wereldoorlog van betekenis is geworden voor de opsporing van nationale hulp bronnen. Voor veel gebruikers van luchtfoto's is dit nog een on betreden gebied, vooral ook omdat foto-interpretatie meestal niet op universiteiten wordt onderwezen; het is nauwelijks een vak dat uit de theorie geleerd kan worden en het vereist jarenlange ervaring om met een redelijke mate van betrouwbaarheid gegevens uit de luchtfoto's af te leiden. Prof. dr. L. U. de Sitter, vice-president van commissie VII, bracht in zijn presidentiële rede naar voren dat statistieken voor het jaar 2000 een verdubbeling doen verwachten van de heden-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 40