Het „Internationa! Training Centre for Aerial Survey" 380 Hoewel het International Training Centre for Aerial Survey zijn tienjarig bestaan al ruim een jaar geleden mocht vieren, blijken er onder de geodeten in ons land toch nog velen te zijn, die dit bijzondere onderwijsinstituut nauwelijks kennen. De thans voor u liggende aflevering van het Tijdschrift voor Kadaster en Land meetkunde, die bijna geheel aan fotogrammetrische onderwerpen is gewijd, biedt uw redacteur een goede gelegenheid enkele opmer kingen te maken over dit onderwijscentrum, dat in principe toch zoveel bijdraagt tot verhoging van de welvaart in ontwikkelings landen. Immers geen land kan op een economisch hoger plan worden gebracht, als niet eerst door een goede exploratie de mogelijkheden voor een dergelijke ontwikkeling worden geschapen. Deze exploratie kan pas plaats vinden, wanneer men over de juiste kaarten van het desbetreffende gebied beschikt. Voor de vervaardiging van deze kaarten staat in de moderne tijd uiteraard geen andere methode dan de fotogrammetrie ter beschikking. Uit een en ander mag echter vooral niet worden afgeleid, dat het merendeel der aan het I.T.C. studerenden uit Azië of Afrika afkomstig zou zijn. Daarover echter straks. Het International Training Centre, een stichting, werd in 1951 opgericht volgens een plan dat Prof. Schermerhorn daartoe op verzoek van de V.N. had opgesteld. Het algemeen toezicht berust bij een Raad van Toezicht, waarin enige hoogleraren van de Land bouwhogeschool te Wageningen en van de Technische Hogeschool te Delft zitting hebben. De Nederlandse Regering werd bereid gevonden de benodigde gelden ter beschikking te stellen. Wat het programma betreft is van twee hoofdafdelingen sprake: afdeling A: Fotogrammetrie afdeling B: Foto-interpretatie Laatstgenoemde afdeling houdt zich bezig met het probleem der vaststelling van de aard en omvang van de op en in de aarde aan wezige bodemrijkdommen, terwijl eerstgenoemde afdeling zich bezig houdt met de methoden voor het in kaart brengen van deze gebieden langs fotogrammetrische weg. Aan afdeling A kan worden gestudeerd in fotogrammetrie en in luchtfotografie. Beide studies kunnen na afgelegd examen worden bekroond met het diploma voor Photogrammetric Engineer, Bachelor of Science (Ph. E., B. Sc.), een diploma op ingenieurs niveau, of met het diploma voor Photogrammetric Technician (Ph.T.), een middelbaar diploma, zulks afhankelijk van de voor opleiding en van de omvang die de studie heeft gehad. De Techni- cian-studie duurt een half jaar a een jaar. De Engineerstudie duurt een jaar a twee en een half jaar. Hierbij dient te worden bedacht dat de taal bij het doceren het Engels is, maar dat het vaak voorkomt dat een student van de moderne talen geen woord kent

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 44