391 Door de Meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat worden alle hoogtegegevens van reeds bestaande terreinwaterpassingen ver zameld en gecontroleerd. Dit is mogelijk door de welwillende mede werking van verschillende instanties, o.a. de Nederlandsche Heide maatschappij, de Cultuurtechnische dienst, de N.V. Grontmij, de C.V. Ingenieursbureau van Steenis W.A., de Provinciale Water staten en het Technisch bureau van de Unie van Waterschapsbonden. Voldoen de ontvangen gegevens aan de gestelde eisen van nauw keurigheid, recentheid en dichtheid, dan worden ze gebruikt voor de Hoogtekaart van Nederland. De gebieden, waarvan eventueel aanwezige waterpassingen niet aan de gestelde eisen voldoen, alsook de gebieden die nog niet zijn gemeten, zullen door de Meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat worden gewaterpast. Door de Topografische dienst zal de reproduktie van het ver kregen cijfermateriaal worden verzorgd. Als basis voor de hoogte- kaarten wordt de topografische kaart op schaal i 10 ooo gebruikt. De dichtheid van het net van hoogtecijfers zal ongeveer i punt per hectare bedragenin bosterreinen en gebieden met geringe cultuur technische waarde zal de dichtheid der hoogtecijfers minder zijn. De topografie wordt door gebruikmaking van een raster lichtgrijs op de hoogtekaarten afgebeeld, terwijl in boekdrukcijfers de hoogte gegevens daarop in zwart zijn aangegeven (de hoogte van de cijfers is ongeveer 1,5 mm). De hoogtegetallen zijn afgerond op decimeters; de decimaalstip staat op de plaats van het terreinpunt, waarop het hoogtecijfer betrekking heeft. Ozalidafdrukken van hoogtekaarten kunnen worden besteld bij de Topografische dienst, Westvest 9 te Delft, voor de prijs van f. 10. per blad. Voor de bladindeling van de hoogtekaarten wordt verwezen naar de bladindeling van de topografische kaart op schaal 1 10 000, welke voorkomt in de catalogus van de Topografische dienst. De prijs is laag gehouden, om de hoogtekaarten aan een zo groot mogelijke kring van geïnteresseerden beschikbaar te kunnen stellen. Ook is het mogelijk om aan belanghebbenden, die van be paalde bladen een zeer intensief gebruik zullen maken, filmcalques te leveren tegen de prijs van f. 200.per exemplaar. Om misverstand te voorkomen, wordt er met nadruk op gewezen, dat het gereed komen der hoogtekaarten, gezien de omvangrijke arbeid die daaraan verbonden is, slechts zeer geleidelijk zal kunnen verlopen. Ter informatie en om onnodige correspondentie te voor komen diene, dat momenteel hoogtekaarten kunnen worden ge leverd van de bladen terwijl in de loop van 1963 hoogtekaarten gereed zullen komen van het gebied, dat voorkomt op de topografische bladen op schaal x 50000: 17 (Beilen), 18 (Roswinkel) en 30 ('s-Gravenhage) 6 AN 2 CZ 12 B en D 23 A 45 GN, 50 BZ en D 51 geheel 57 geheel

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 55