39^ Inhoud van de 78 ste jaargang (1 962) Technische Hogeschool te Delft Geslaagd voor het ingenieursexamen geodetisch ingenieur de heren J. W. van den Berg, E. R. Bosman (met lof), L. A. Koen, H. J. Meuter, J. V. A. Pollen, G. Vink, J. Th. Welter, G. C. van Wijnbergen en C. Zeillemaker; voor het tweede gedeelte van het kandidaatsexamen geodetisch ingenieur de heren C. H. H. School, H. C. Zorn, J. G. Molnar, J. G. M. Arkesteijn, J. de Boer (met lof), J. H. van Griethuysen! G. Jacobs, N. T. Klaver, M. C. de Koster, T. J. Poelstra, A. T. B. Putman, K. van der Schaaf en J. Polman. Aangeboden door J. A. Kramer, Schouwweg 40 te Wassenaar, tel, 01751- 2739 alle jaargangen van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (gebonden t/m 1940, daarna in losse afleveringen) benevens enige andere landmeetkundige litteratuur; door G. S. J. van den Berg, Meloenstraat iA te 's-Gravenhage, tel. 070-339068 een aantal jaargangen van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (1905 t/m 1953 gebonden, daarna in losse afleveringen). 29 november 1962 H.L.v.G. LANDMEETKUNDE Blz. Ir. M. Haarsma. Het berekenen van overgangen3 N. D. Haasbroek. Het uitzetten van cirkelbogen9 Ir. J. J. H. Wijnands. Onderzoek naar de uitzettingscoëfficiënten van stalen meetbanden121 Ir. G. Bakker. Het maken en onderzoeken van randverdelingen 126, 185 Prof. ir. G. J. Bruins. Symposium on the use of artificial satellites in geodesy194 Ir. H. J. van Steenis. Leidingenkadaster257 Litteratuuroverzicht Boekbeoordeling door Ir. H. Ph. van der Schaaf: Jenkins, Curve Surveying61 Prof. ir. W. Baarda: Grossmann, Grundzüge der Ausgleichungs- rechnung nach der Methode der kleinsten Quadrate nebst An- wendung in der Geodasie136 Ir. A. Waalewijn: Sydow, Geodetische und trigonometrische Höhenmessung137 Ir. H. L. van Gent: Köppke, Einfache Lagemessungen137 Ir. A. H. van der Most: Wright Perrott, Surveying for young engineers RECHT EN ADMINISTRATIE Ir. A. Covers en F. van den Hoonaard. Het openbaar register en het kadaster12 Mr. ir. C. G. van Huls. De verhouding Kadaster-Hypotheken 63 Mr. ir. C. G. van Huls. Nogmaals de functie van beëdigd klerk 69 J. M. H. Heines. De Instructie Kadaster 1957I4° Mr. L. F. Berretty. De feitelijke betekenis van de kadastrale aan duiding en het kadastrale plan voor de hypothecaire boekhouding ingevolge de rechtspraktijk 150 Mr. L. F. Berretty. De kadastrale aanduiding in zijn functie van hypothecaire aanduiding272 H. Vasters. De activiteiten van het Kadaster in België. De opdracht van het Kadaster als schatter van onroerende goederen284 Ir. L. Korver. Enige opmerkingen over de onderlinge afstand van landbouwwegen301

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 62