Het is duidelijk dat de beide eerste oorzaken tot te veel weglengte en dus tot dure verkavelingen leiden. Het sub 3 vermelde handhaaft wel een grotere weglengte dan theoretisch nodig is, doch zal goed koop zijn t.a.v. de aanlegkosten. De kwestie „gekapitaliseerd onderhoud" moet dan geen roet in het eten gooien. De redenen 4 en 5 geven alleen statistisch maar een verkeerd beeld, terwijl de laatste 3 oorzaken veelal als een gegeven feit moeten worden aanvaard. Een grondig vooronderzoek zal dienen uit te maken welke oplossing voor een bepaald geval de voordeligste is. Uit bovenstaande gegevens blijkt dat storende factoren op diluvium vaak voorkomen en van ernstige aard zijn: men dient zich bij het toepassen van de formule voor de wegenfactor er van bewust te zijn, dat deze formule uitgaat van een ideaal kavelpatroon en men in feite een minimum weglengte berekent. Nederlandse Landmeetkundige Federatie 128 Beknopt verslag van de Hoofdbestuursvergadering gehouden op 5 februari 1963 te Utrecht. Ir. M. J. te Nuyl is door ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen. Het verslag van de vergadering van 5 oktober 1962 wordt ongewijzigd goedgekeurd. De aangezochte rapporteurs voor de verschillende F.I.G.- commissies hebben allen hun benoeming aanvaard. Het zijn voor commissie I: Ir. F. Harkink en Ir. H. L. Rogge voor commissie II: Ir. A. van der Most en Prof. ir. G. F. Witt voor commissie III: Ir. H. L. van Gent en Ir. G. A. van Wely voor commissie IV: Ir. P. J. Bakker voor commissie VII: Prof. ir. G. J. Bruins. Voor commissie V en VI acht het hoofdbestuur vooralsnog de aanwijzing van een rapporteur niet noodzakelijk. Mededeling wordt gedaan van het feit dat eind februari in een plechtige zitting van commissie I de Dictionnaire Multilingue aan het bestuur van de F.I.G. zal worden aangeboden. Ir. F. Harkink zal hierbij aanwezig zijn. De plannen voor de Geodetische Studiedag worden besproken en goed gekeurd. Ook wordt het programma voor het congres 1963 besproken. Het is de bedoeling begin oktober een tweedaags congres te organiseren, waarbij ook de dames zullen worden uitgenodigd. Dit congres zal waarschijnlijk in Delft worden gehouden. Mededeling wordt gedaan van het feit dat de „Compte Rendu" van het negende F.I.G.-congres (Delft-Scheveningen) tegen de sterk verminderde prijs van 10.20 ter beschikking wordt gesteld van belangstellenden, zolang de voorraad strekt. Naar aanleiding van het verzoek van het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" wordt besloten de S.O.L.C. te adviseren tot het verlenen van een subsidie van 580.in de vorm van een garantie in verband met een excursie van dit Gezelschap naar Zwitserland. Ir. P. J. Bakker doet officieel mede deling van de moties die op de algemene vergadering van zijn vereniging zijn aangenomen. De moties die door de algemene vergadering van de Ver eniging voor Kadaster en Landmeetkunde zijn aangenomen worden eveneens vermeld. De secretaris van de N.L.F., Ir. I. P. Toussaint

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 62