132 lijk, dat het er nu niet om gaat de vergadering een definitieve goedkeuring te vragen tot doorvoering van de fusie. Het gaat er om dat de vergadering zich in principe met het voorstel kan verenigen en dat aan het bestuur mach tiging wordt verleend om op de ingeslagen weg door te gaan en de plannen verder uit te werken in samenwerking met de Vereniging van CL's en GI's, zonodig door de benoeming van een kleine gemeenschappelijke werkcom- missie. Tenslotte leest de voorzitter de juist ontvangen brief van de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie voor. Daarin wordt opgemerkt dat het voortbestaan van de N.L.F., zij het misschien in een andere vorm, aanbeve ling verdient, o.a. in verband met de N.L.F.-diploma's; dat het nu reeds contact zoeken met de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeet kunde gewenst wordt geacht; dat de eventuele fusie tussen de Vereniging van CL's en GI's en de Vereniging voor K. en L. onafhankelijk van het voortbestaan van de N.L.F. kan worden bezien; dat het verschaffen van de mogelijkheid, binnen de N.L.F., aan de nieuwe vereniging van geodetische ingenieurs, de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie en de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde een band te leggen tussen het toch al geringe aantal beoefenaren van de landmeetkunde in ons land, belangrijk is; dat het mogelijk moet zijn om het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (voor de nieuwe vereniging van geodetische ingenieurs) en het tijdschrift Geodesia (voor de Stichting N.G.L.) naast elkaar te laten voortbestaan; dat in de F.I.G. dan het totale aantal leden van de N.L.F. wordt opgenomen; dat de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie de binding in de N.L.F. niet behoeft, omdat zij een min of meer zelfstandig bestaan voert, doch dat zij zeer wel de ideële kant van een dergelijke binding inziet. Blijkens de brief van de Afdeling Groningen-Friesland-Drenthe kan deze afdeling wel akkoord gaan met de voorgestelde ontwerp-regeling, mits op geen enkele wijze afbreuk wordt gedaan aan de wijze waarop het doel der vereniging, zoals dat omschreven is in artikel I, lid b, van de statuten, wordt nagestreefd. Tevens stelt deze afdeling als voorwaarde dat een verder uiteen drijven van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetische ingenieurs aan de ene kant en de Ned. Ver. voor Fotogrammetrie aan de andere kant wordt voorkomen. Blijkens de brief van de Afdeling Breda voelt deze afdeling wel voor de vorming van één vereniging mits de vakverenigingsbelangen in de toekomst op dezelfde wijze worden behartigd. Ir. J. van Vliet uit zijn waardering voor de ontworpen regeling, maar meent dat het gewenst is artikel 9 aan te vullen met een ballotagebepaling. Verder is hij van mening dat artikel 14a tot moeilijkheden aanleiding zou kunnen geven. Aansluiting van de sectie bij één der zuilen zou voor sommigen bezwaarlijk kunnen zijn, terwijl het verplichte sectielidmaatschap het onmogelijk maakt om dan geen lid te zijn van die vakvereniging. De voorzitter antwoordt dat noch K. en L., noch de Vereniging van CL's en GI's ballotage kennen. Ook is er in de 78 jaar dat K. en L. bestaat nimmer behoefte aan geweest. Het bestuur ziet geen redenen om tot invoering van ballotage over te gaan. Hoogstens zou artikel 9 kunnen worden aangevuld met een bepaling dat het bestuur bij aanmelding als lid de aanmelding moet goedkeuren. Wat betreft de verplichte aansluiting bij de secties en het lidmaatschap van de sectie van een erkende vakvereniging kunnen er voor K. en L. geen moeilijkheden ontstaan, want de bestaande toestand wordt gehandhaafd. K. en L. blijft vereniging ,,17" bij de C.H.A. De sectie Kadaster en K. en L. zijn als zodanig identiek. De sectie c kan zich niet aansluiten bij de C.H.A., want de leden daarvan zijn geen ambtenaar. Voor de sectie b, waarvan de leden over het algemeen werkzaam zijn bij gemeentelijke of provinciale instanties, alsmede bij de Meetkundige dienst van de Rijks waterstaat, ligt dit anders. Bij de huidige constellatie is bij erkende vak organisaties natuurlijk gedacht aan de Centrale van Hogere Ambtenaren, waarin de Centrale van Hogere Gemeenteambtenaren zal worden opgenomen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 66