135 besluiten nemen. Spreker adviseert het bestuur volgend jaar met uitgewerkte voorstellen te komen. De voorzitter antwoordt dat de doelstelling zoals deze in de voorstellen is vervat in wezen niet afwijkt van de doelstelling der huidige N.L.F. Reeds 27 jaar geleden, bij de oprichting van dc N.L.F., vond men het normaal dat de N.L.F. maatschappelijke belangen behartigde. Naar de mening van het bestuur is het juist, de behartiging van de maatschappelijke belangen op te dragen aan het bestuur van de nieuwe vereniging en de behartiging van de persoonlijke belangen aan het sectiebestuur. Door sectievorming, worden alle K. en L.-leden lid van de nieuwe vereniging. Het verminderen van het aantal kadasterlandmeters zal worden gecompenseerd door het gewoon-lid zijn van de gepensioneerden. Er is wel over gesproken of het gewenst zou zijn naast de behartiging van de persoonlijke belangen ook de behartiging van de maatschappelijke belangen aan de secties op te dragen. Het bestuur is van mening dat in dat geval de nieuwe vereniging een te enge basis zou hebben, terwijl bovendien een dergelijke constructie uit de tijd is. Het kadaster is geen exclusieve belastingdienst meer, hetgeen bijv. blijkt uit de brede samenstelling van de Staatscommissie. De voorzitter is van mening dat wij de klok terugzetten, indien op de suggestie van de heer Ilsen zou worden ingegaan en de discussies over het kadaster beperkt zouden blijven tot de kring van de kadasterlandmeters. Bij de diverse besprekingen heeft het bestuur nimmer gemerkt, dat onze niet-kadastrale collega's bang waren dat wij zouden meepraten over hun maatschappelijke problemen. Omgekeerd is er evenmin reden om bang te zijn. Bewust is door het bestuur de behartiging van de maatschappelijke belangen aan de nieuwe vereniging toegedacht. Ir. H. L. Rogge, sprekende namens de Afdeling Roermond, vraagt om enige verduidelijking. Had de aansluiting bij het KIVI niet besproken moeten worden? Artikel 13b kan wellicht iets genuanceerder worden geredigeerd. Zijn binnen de secties afzonderlijke afdelingen mogelijk De voorzitter antwoordt dat op geen enkele afdelingsvergadering de meerderheid aansluiting bij het KIVI wenste. Daarvan is in het Orgaan mededeling gedaan, waarmee de zaak voor het bestuur was afgedaan. Wat betreft de redactie van het voorstel: er zullen wel meer schoonheids foutjes in zitten. De punten moeten niet worden gezien als ontwerpstatuten. De heer C. D. Wolters is van mening dat het hier een verwarde zaak betreft. Wie voorstander is van de fusie begraaft de huidige N.L.F. De ver warring is des te groter, omdat de indruk was gewekt dat de Ned. Ver. voor Fotogrammetrie uit de N.L.F. zou treden. Spreker stelt voor het voorstel naar de afdelingen terug te verwijzen, voor verdere bespreking. De voorzitter wenst de suggestie van de heer Wolters niet te volgen. De kwestie van de verticale binding heeft het bestuur tot nu toe bewust buiten beschouwing gelaten. De fusie zelf werpt reeds vele problemen op. Als de fusie een feit is, kan over de positie van de N.L.F. gepraat worden. Een hernieuwde behandeling in de afdelingen zal geen nieuwe gezichtspunten opleveren. De besprekingen in de afdelingen hebben meer dan een jaar geduurd, waarbij een duidelijke meerderheid voor een fusie bleek te zijn, terwijl er geen initiatieven of alternatieve plannen uit de afdelingen naar voren zijn gekomen. Het bestuur is voornemens voor te stellen, tezamen met de Ver. van CL's en GI's ,een kleine werkgroep te formeren, die de voorstellen nader zal uitwerken. In dat geval weten we precies waarover wij praten en kan er ook over de details worden gediscussieerd. De heer C. D. Wolters deelt de mening van de voorzitter niet. De af delingen hebben recht op meningsvorming. De voorzitter antwoordt dat het bestuur juist daarom de zaak in de afdelingen aan de orde heeft gesteld en om deze mening heeft gevraagd. De afdelingen hebben voor hun meningsvorming een jaar de tijd gehad. Mr. ir. S. M. Meelker voelt wel de behoefte aan een fusie. Kennelijk is er in beide verenigingen behoefte aan een hechtere organisatie dan nu het geval is. De fusie-gedachte is voor spreker acceptabel. Niet acceptabel is

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 69