138 Regionaal Congres I.C.I.D. 1962 Het reeds in het vorige jaarverslag aangekondigde regionale West-Europese congres van de „International Commission on Irrigation and Drainage" heeft plaats gevonden van 24 tot en met 28 september. Op de eerste dag werden ongeveer 175 deelnemers ingeschreven afkomstig uit Engeland, Frankrijk, Italië, Nederland, Oostenrijk, Portugal, Spanje, West-Duitsland en Zwitserland. Op 25 en 26 september zijn de technische bijeenkomsten gehouden, terwijl de laatste twee dagen zijn gevuld met excursies, resp. naar de Delta-werken en de Zuiderzee-werken25 september was een Nederlandse dag. Van de vier inleiders sprak Ir. A. Volker over „Les grands travaux pour l'aménagement des eaux dans les régions deltaiques", Ir. De Groot over „Watercontrol in polder districts", Dr. J. W. van Hoorn over „Prin cipes fondamentaux du drainage des terres" en Ir. J. C. de Koning over „Application of field drainage in deltaic areas". De tweede technische dag was gewijd aan de buitenlandse bijdragen. Het congres mag, gezien de belangstelling en de binnengekomen dank betuigingen na het congres, als zeer geslaagd worden beschouwd. Werkgroepen De Werkgroep Afvloeiingsfacloren heeft in 1962 haar werk energiek voort gezet. De materie waarmee deze werkgroep bezig is, blijkt zeer ingewikkeld te zijn. Het interimrapport, waarover in het vorige jaarverslag wordt gesproken, is nog niet gereed. De besturen van de Sectie en de Studiekring hebben zodoende nog geen beslissing kunnen nemen over de verdere gang van zaken in deze werkgroep. De Werkgroep Landschapsverzorging heeft haar werk tegen de verwachting in nog niet kunnen beëindigen. Er is echter goede hoop dat dit in het komende jaar wel het geval is. Voorts zijn twee nieuwe werkgroepen in voorbereiding nl. een Werkgroep Afvoerfactoren Stedelijke Bebouwing en een Werkgroep Taludvoorziening. Voor de onderwerpen die door deze beide werkgroepen zullen worden bestudeerd bestaat grote belangstelling, vooral van praktijkzijde. Ter ver mijding van misverstanden dient te worden opgemerkt dat de Werkgroep Afvloeiingsfactoren en de Werkgroep Afvoerfactoren Stedelijke Bebouwing elkaar niet overlappen. De grenzen tussen beide werkgroepen zijn duidelijk gesteld. Het werkgebied van de laatstgenoemde ligt alleen binnen de stads gebieden; met de vraagstukken, die daar spelen houdt de Werkgroep Af vloeiingsfactoren zich niet bezig. Ledental In 1962 bedankten 6 leden. Tengevolge van een ledenwinst van 4 bedroeg het aantal aan het einde van het jaar 271. Bestuur In 1962 zijn op 12 april, 2 mei en 22 augustus bestuursvergaderingen gehouden tezamen met het bestuur van de Sectie voor Cultuurtechniek. Agendapunten waren de voorbereidingen van de 25e en 26e gezamenlijke bijeenkomst op 2 en 3 mei en 15 november, de activiteiten van de bestaande werkgroepen en de voorbereidingen voor de oprichting van twee nieuwe werkgroepen. Verder vroeg de organisatie van het regionale West-Europese congres nogal veel aandacht. Prof. dr. C. van den Berg en Dr. W. H. van der Molen traden als bestuurslid af en werden opgevolgd door resp. Ir. J. M. van Staveren en Ir. J. P. J. N. Voskens. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: Ir. D. van der Zaken (voorzitter), Ir. J. C. de Koning (secretaris-penning- meester), Ir. B. C. E. Janssen, Ir. P. A. van der Sluis, Ir. J. M. van Staveren, Ir. J. P. J. N. Voskens en Ir. M. H. Warners (leden). De secretaris, Ir. J. C. de Koning

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 72