139 In memoriam C. C. Krom Cornelius Catharinus Krom werd op 7 juli 1907 te Gouda geboren. Na het aflopen van de landmeterscursus aan de Landbouw hogeschool te Wageningen begon hij zijn ambtelijke loopbaan als adspirant-landmeter op 1 maart 1929 te Haarlem. In deze functie werd hij met ingang van 1 februari 1931 verplaatst naar Amsterdam, waarna zijn benoeming tot landmeter van het kadaster volgde op 1 januari 1932 met als standplaats Maastricht. Op 1 februari 1935 volgde zijn overplaatsing naar Sneek, op 1 maart 1936 naar Leeu warden en op 1 maart 1941 naar Almelo, alwaar hij met ingang van 1 januari 1948 tot landmeter ie klasse en op 1 januari 1954 t°t hoofdlandmeter werd bevorderd. Na een ziekbed van vier weken met beurtelings hoop en vrees is hij op 16 februari 1963 overleden. Ondanks de dikwijls onverbloemde kritiek die Krom had op de gang van zaken bij de kadastrale dienst, was hij een man die het kadastrale werk een warm hart toedroeg. Hij had een zeer hoge opvatting van zijn taak, waarvoor hij alle energie die in hem was heeft ingezet. Hij heeft het daarbij zichzelf nooit gemakkelijk ge maakt. Door zijn rechtlijnig en eerlijk karakter en zijn gevoel voor strikte rechtvaardigheid was hij niet spoedig bereid tot een com promis. Hij heeft daardoor geworsteld met problemen, waaraan een minder nauwgezette natuur waarschijnlijk luchthartig of misschien zelfs schouderophalend zou zijn voorbijgegaan. De tragiek is daarom dat het vermoedelijk juist deze uitnemende eigenschappen zijn geweest, die tot een zo vroegtijdige dood hebben geleid. Moge hem thans de rust zijn beschoren die hij zichzelf in deze wereld nimmer heeft gegund. Wij zullen hem niet vergeten. IJ. Feenstra.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 73