179 a. een rechtlijnige verbinding aan te brengen tussen de opeen volgende punten waarvan de coördinaatparen worden ingevoerd b. een puntnauwkeurigheid beneden 0,3 mm te handhaven; c. de gekaarteerde punten met een meer uitgebreide signatuur te merken d. boven de gekaarteerde punten een puntnummer en/of derde co- ordinaatwaarde aan te geven e. een hoge tekensnelheid te halen zonder de puntnauwkeurigheid te beïnvloeden; f. automatisch papiertransport te bewerkstelligen; g. als invoermedium een ponskaart te benutten en/of de mogelijk heid te bieden tot directe elektronische overdracht vanuit de E.R. IBM 1620. Bovendien moet hij bij beperkte toepassingsmogelijkheden toch voor verdere proefnemingen dienst kunnen doen en hij moet volledig in produktie genomen zijn. De karteling van de lijn die de E.T. tekent is afhankelijk van de hellingshoek waaronder deze verloopt t.o.v. de lengte-as van het papier, doch de afwijking van een zuivere rechte is altijd minder dan 0,25 mm. Bij een schaal 1 100 komt dit overeen met een hoogte verschil van 2,5 cm in het terrein. De cijfers en symbolen worden door de tekenstift uitgeschreven en zijn dus variabel in vorm en grootte. De maximale tekensnelheid bedraagt 7,5 cm/sec. Het papier is op rollen verwerkt en heeft als afmetingen 0,30 x 30 m. In fig. 4 is de bladindeling van het tekenpapier nader uitgewerkt, fig. 4a toont de dwarsprofielen, fig. 4b het lengteprofiel. Er bestaat een directe elektronische overdracht van tekenge- gevens van de E.R. naar de E.T. De Calcomp DIP is afgestemd op het tekenen van profielen en grafieken en werd daarom niet om schreven als elektronische coördinatograaf. 3.6. Controle a. De opnemer kan door eenvoudig terugschrijven van zijn door gaande waterpasgegevens op een schrijfbloc de somcontrole voor de doorgaande waterpassing toepassen. b. Bij ontvangst van de kaarten op de centrale verwerkingsplaats wordt gecontroleerd op gebruik van het juiste soort potlood. c. Na de ponsing worden de kaarten op lijsten afgedrukt. Aan de hand van die lijsten wordt nagegaan of 1. alle benodigde gegevens zijn geponst; 2. zo niet, of ze wel geschreven zijn geweest; 3. indien niet geschreven, wat de waarschijnlijk juiste verbete ring is. Wanneer een groot aantal onvolkomenheden is aangetroffen, wordt ook het verbeterde kaartenbestand op lijsten afgedrukt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 45