i8i ad i. a. De referentiehoogtemeting Ter bepaling van de NAP-hoogte van de vizierlijn, die optreedt als referentieniveau van de terreinhoogte, wordt een reeks stand plaatsen over het traject gelegd. Op elk station moet worden ge registreerd: 1. het nummer van het station (van inm.a.w. het nummer van de slag als we niet de standplaats maar het trajectgedeelte behorende bij de stations beschouwen 2. aflezing op de achterbaakmiddendraad (M-achter) bovendraad (B-achter) onderdraad (O-achter) 3. aflezing op de voorbaak middendraad (M-voor) bovendraad (B-voor) onderdraad (O-voor). Om het hoogteverschil van de vizierlijn t.o.v. NAP te bepalen zijn twee „sluithoogten" nodig, waarvan de hoogten ten opzichte van NAP bekend zijn. ad 1. b. Terreinhoogtemeting (zijslag) Van ieder terreinpunt waarvan de hoogte wordt gevraagd, moet een baakaflezing worden genoteerd, die het hoogteverschil aangeeft met de vizierlijn van de slag S. ad 2. Lengtemeting in de opnemingsrichting Als eerste oorsprong wordt aangehouden het beginpunt van de weg. Bij elke kruising met een dwarsprofiel wordt een zodanige translatie toegepast dat de oorsprong valt op het snijpunt van lengte- en dwarsprofiel. De afstand tussen de profielen wordt dus gemeten. Aan elke translatie wordt een opvolgend nummer toe gekend, het sectienummer. ad 3. Lengtemeting loodrecht op de opnemingsrichting Ter oriëntering van de plaats der dwarsprofielen in de lengte richting van de opneming wordt aan elk dwarsprofiel een nummer toegevoegd (van 1n). De afstanden in het dwarsprofiel worden gemeten ten opzichte van een nulpunt dat zodanig is gekozen, dat dit punt het begin is in de reeks gevraagde meetpunten. Geen aanstreping op een van de rijen komt overeen met een ge lezen nul. Het niet aanstrepen van een gelezen nul blijkt in de prak tijk geen moeilijkheden te geven. Aan een zijde van een kaart kunnen de meetgegevens van een slag worden aangestreept, zodat op een dubbelzijdig aan te strepen kaart twee slagen kunnen worden genoteerd,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 47