Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde 231 Jaarverslag over 1962 ingevolge art. 14a van het huishoudelijk reglement. Hoofdbestuur. De bestuurssamenstelling was in het jaar 1961 als volgt: Voorzitter: Ir. M. J. te Nuyl. Secretaris: Ir. G. C. Dogterom. Penningmeester: Ir. R. S. Dijkstra. Lid: W. van Berk. Ledental. Op 1 januari bedroeg het aantal gewone leden 171, het aantal buitengewone leden 76. Op 31 december telde de vereniging 164 gewone leden en 80 buitengewone leden, in totaal 244 leden. Slechts 6 landmeters van het kadaster zijn geen lid. Algemene vergadering. De Algemene Ledenvergadering werd gehouden op 27 oktober 1962 te Utrecht. De notulen van het openbare gedeelte zijn gepubliceerd in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde. In de openbare vergadering werd o.m. de reorganisatie van het verenigingsleven besproken. Na een uitvoerige toelichting door de voorzitter werd met grote meerderheid het bestuursbeleid in deze goedgekeurd en een tweetal moties aangenomen, waarin het bestuur werd gemachtigd de plannen nader te doen uitwerken. De heer Ir. L. Aardoom heeft een bijzonder interessante voordracht gehouden over het gebruik van kunstmanen in de geodesie. Nederlandse Landmeetkundige Federatie. De vereniging werd in het Hoofd bestuur van de N.L.F. vertegenwoordigd door de voorzitter en de secretaris. Voor het verhandelde moge worden verwezen naar het jaarverslag van de N.L.F. Centrale van Hogere Ambtenaren. Als afgevaardigden naar de Verenigings raad van de C.H.A. werden aangewezen de voorzitter en de secretaris. Ons lid, de heer L. Snijder, bestuurslid van de C.H.A.trad op als tweede verte genwoordiger van de C.H.A. in de Centrale Commissie voor Georganiseerd overleg in Ambtenarenzaken. Ons lid, de heer Ir. W. J. J. van Lent ver tegenwoordigde de C.H.A. in de Bijzondere Commissie van 's Rijksbelastin gen. De vergaderingen van het „Vooroverleg Belastingdienst" werden be zocht door de voorzitter en het lid van het bestuur. Orgaan. In het verslagjaar verschenen drie afleveringen van het Orgaan. Orgaan 47 bevatte een adreslijst van gewone en buitengewone leden, terwijl voor de gewone leden een naamlijst van landmeters van het kadaster was bijgevoegd. De hoeveelheid ingeleverde kopij was dit jaar minimaal, namelijk bijna nihil. Verenigingsstructuur. Als resultaat van het intensieve overleg, voornamelijk met de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch-ingenieurs, kwam een voorlopig ontwerp voor een fusie tot stand. De gedachte, K. en L. in zijn geheel als sectie te doen opnemen in de nieuwe vereniging, werd van de C.H.A. overgenomen. Hierdoor kan worden bereikt dat K. en L. als zelf standige vereniging blijft bestaan. De bestaande relaties met de C.H.A. en het Departement kunnen daardoor onverkort worden gehandhaafd. De secretaris, Ir. G. C. Dogterom

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 97