In memoriam J. L Hoestra Joh an Leendert Hoestra werd ge boren op 4 augustus 1900 te Biervliet in Zeeland. Na het behalen van het H.B.S.-diploma ging hij twee jaar naar de Zeevaartschool. Van augustus 1920 tot augustus 1921 was hij stuurmans leerling ter koopvaardij, doch het bleek al spoedig dat zijn eigenlijke bestemming niet op zee lag. Na een jaar op het kadaster te Utrecht te hebben gewerkt ging Hoe stra in 1922 aan de Landmeterscursus te Wageningen studeren, waar hij begin 1926 het landmeters-diploma behaalde. Op 1 maart 1926 trad hij als adspirant landmeter in dienst van het kadaster, waarna ingaande 1 november 1927 zijn benoeming tot landmeter van het kadaster volgde. Nadat hij per 1 januari 1948 landmeter ie klasse was geworden, werd hij ingaande 1 januari 1954 tot hoofd landmeter van het kadaster benoemd. Als zodanig is hij na een ziekbed van ruim een half jaar op 23 april 1963 overleden. In het begin van zijn ambtelijke loopbaan werd Hoestra in 's-Hertogenbosch geplaatst, doch na anderhalf jaar werd hij ver plaatst naar Tiel. Hier heeft hij tot zijn dood toe gewoond, ofschoon hij de laatste jaren wegens opheffing van het bureau te Tiel aan het bureau te Nijmegen was verbonden. Artistiek als Hoestra was, had hij een open oog voor de schoon heid van de natuur. Hij was graag buiten en kreeg daar als landmeter van het kadaster alle gelegenheid voor. Het contact dat hij als landmeter met diverse mensen had, boeide hem bijzonder. Hij had een grote belangstelling voor de individuele omstandigheden van de personen met wie hij in aanraking was. Ook in de ambtelijke contacten met collega's en medewerkers was dat goed te merken. Hij groef vaak dieper dan menigeen in de gesprek ken die hij met ons had. Zijn gezin stelde Hoestra centraal. Voor zijn vrouw en kinderen is zijn heengaan een grote slag. Onze innige deelneming in het grote verlies dat zij leden, gaat naar hen uit. Collega Hoestra werd op 26 april te Dieren gecremeerd. Hij ruste in vrede. W. 232

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 98