311 werkzaamheden. Die bekroning houdt niet in: beëindiging. In tegendeel. In zijn Rapport omtrent Commissie I voor het „Wener congres" (ioe congres van de F.I.G.) stelt Harkink terecht, dat een woordenboek reeds bij zijn verschijning alweer enigszins ver ouderd is, en dat die veroudering voortgaat. Dat betekent z.i. dat Commissie I met haar werk moet voortgaan (K. en L. 78 (1962) Nr. 4 (augustus) blz. 209). En nu, lezer, is het woord aan U. Of liever: niet zozeer het woord, als wel de daad. „Weest daders des woords, en niet alleen hoorders", lezen we in de brief van Jacobus (i 22). Koop het boek, raadpleeg het, gebruik het. U zult wel eens 32.50 voor iets dat minder nuttig is, hebben uitgegeven. Samenstellers en uitgever, de F.I.G., en dus ook Uw eigen N.L.F., hebben daar recht op. Want, om de vermaning van zoeven nog eens in wat huiselijker termen te herhalen, en wel in de woorden van ons aller onsterfelijke vriendin Trijntje Fop: „Want ware liefde, kameraden, blijkt niet uit woorden, maar uit daden!". Ir- H. L. Rogge Nederlandse Landmeetkundige Federatie Verslag van de toestand en de verrichtingen van de Federatie In het verslagjaar 1962 kwam het hoofdbestuur driemaal in vergadering bijeen. Van het verhandelde op deze vergaderingen, d.d. 19 januari 1962, d.d. 22 juni 1962 en d.d. 5 oktober 1962, verschenen beknopte verslagen in het Tijdschrift. Het hoogtepunt in het afgelopen verslagjaar was het F.I.G.-congres, dat van 23 augustus tot 2 september 1962 in Wenen werd gehouden. Voor het verslag hierover wordt verwezen naar het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, jaargang 1962, blz. 327. Op de jaarvergadering, op dezelfde dag gehouden als de geodetische studie dag te Wageningen, werd de volgens rooster aftredende penningmeester, de heer W. L. Lievaart, als zodanig herkozen. De oorkonde voor belangrijk landmeetkundig werk werd dit jaar niet uitgereikt. Voor het verslag wordt verwezen naar het Tijdschrift, jaargang 1962, blz. 250. Op de Studiedag hield Ir. G. H. te Kronnie een interessante voordracht over „Technische metingen" en het praeadvies van Ir. H. J. van Steenis over „Het Leidingenkadaster" werd diepgaand besproken. Het verslag werd opgenomen in het Tijdschrift, jaargang 1962, blz. 257. De samenstelling van het hoofdbestuur en van de redactie van het Tijd- schrift bleef in de verslagperiode ongewijzigd. De examencommissie van de N.L.F. is na het uittreden van de heren Ir. S. Rienstra en L. R. M. van den Brink ing. thans als volgt samengesteld: Ir. R. J. Rienks (voorzitter), Ir. M. A. Hol Craanen (secretaris), Ir. J. G. Tiemeyer, Ir. A. Scheffer, Ir. W. Bakker, Ir. A. H. van der Most, J. E. Harder, K. Doets, Ir. A. Wiltink en A. van den Hoven. Na de in het voorjaar van 1962 afgenomen N.L.F. examens ontvingen 15 geslaagden het diploma van landmeettechnicus en één het diploma landmeet kundig tekenaar. Op voorstel van de examencommissie werd tot uitbreiding van de mogelijkheid tot het verlenen van vrijstellingen van de N.L.F.- examens besloten. Het bezoek aan de regionale bijeenkomsten, die slechts spaarzaam werden georganiseerd, was gering. De secretaris van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, Ir. I. P. Toussaint

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 79