319 N.L.F.-examens Geslaagd voor landmeetkundig technicus: A. H. Bonten, Heer, D. N, van Driel, Breda, H. J. Hardeman, Loosdrecht, A. Koops, Leeuwarden. L. van der Maas, Soest, J. N. M. van der Meer, Amsterdam, G. J, Rinsma, Mantgum (Fr.), J. van Rossum, Leeuwarden, F. A. Schenk. Amsterdam, A. L. A. Smaal, Amsterdam, P. A. Sterkenburg, jEnschede, P. G. Thewissen, Herkenbosch, H. A. F. Th. Verdonk, 's-Hertogen- bosch, J. Vitters, Vught, H. W. J. Weiter, Haarlem, R. Wielinga, Utrecht, F. Wild, Rotterdam, E. A. Zwart, Tiel, B. van Doorn, De Meern en J. Visser, Leeuwarden. Geslaagd voor landmeetkundig tekenaar: J. Boes, Enschede en J. A. M. Hop, Scheveningen. Geslaagd voor landmeetkundig rekenaar: J. J. Hornstra, Enschede, J. A. Keune, Hilversum en T. N. Verwey, 's-Gravenhage. Studiekring voor Cultuurtechniek Van 13-21 mei 1963 werd in Tokio het 5e congres van de „International Commission on Irrigation and Drainage" gehouden. De rapporten, uitge bracht op dit congres, worden thans gedrukt en zullen naar verwacht wordt begin volgend jaar verschijnen. De complete serie, bestaande uit vijf gebon den delen, is verkrijgbaar voor ongeveer 102,De leden van de Studiekring voor Cultuurtechniek kunnen bij bestelling en betaling vóór 1 december 1963 hierop een korting krijgen van ca. 10,Bestellingen kunnen worden opgegeven aan de secretaris-penningmeester van de Sectie voor Cultuur techniek, Ir. M. Snij delaar, Van Leeuwenstraat 90, Voorburg (post rekening 22469), terwijl het bedrag, groot 92,dan gelijktijdig op diens postrekening dient te worden overgemaakt. International Commission of Agricultural Engineering Van 21-27 september 1964 vindt te Lausanne het 6e internationale congres van de „International Commission of Agricultural Engineering" plaats. De onderwerpen die op het congres zullen worden behandeld en die voor de leden van de Studiekring voor Cultuurtechniek van belang kunnen worden geacht zijn: 1. Supplementary irrigation in humid regions (calculation of water require ments; economic effects). 2. Recent technical developments in the construction of underground drain age systems. Influence of terrain on choice of materials (tile drainage, other equipment, mole drainage). 3. Technical and economic contributions of agricultural hydraulics to planning and operations in land allocations and regrouping. 4. Conservation techniques for underground water in arid and semiarid regions. of various parameters (method of sale of water: system of irrigation, etc.). De kosten van deelname aan dit congres bedragen 150 Zwitserse francs. Belangstellenden kunnen het desbetreffende bulletin nr. 1 aanvragen bij de secretaris van de Sectie voor Cultuurtechniek, Ir. M. Snijdelaar, Van Leeuwenstraat 90, Voorburg. Nederlandse Bodemkundige Vereniging De Nederlandse Bodemkundige Vereniging organiseert op 15 november a.s. een wetenschappelijke bijeenkomst over het onderwerp Bodemkunde en Onderwijs. Deze bijeenkomst wordt te Utrecht gehouden in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Ter voorbereiding van deze dag werd een commissie ingesteld onder voor zitterschap van Dr. ir. A. P. A. Vink (Delft). Door deze commissie werd een rapport samengesteld, waarin de bodemkunde in het op de landbouw ge-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 87