320 richte onderwijs wordt behandeld. Dit rapport zal tijdens de bijeenkomst nader worden toegelicht. Verder worden voordrachten gehouden over het bodemkundig onderwijs resp. in de geografie (Prof. dr. J. I. S. Zonneveld, Utrecht), de biologie (Prof. dr. D. A. Bakker, Groningen) en de techniek (Prof. dr. ir. C. van den Berg, Delft). Tevens wordt aandacht besteed aan het onderwijs in de bodemkunde aan buitenlanders in Nederland (Prof. dr. ir. P. Buringh, Wageningen). Congressen enz. 19-31 augustus 1963: 13e Assemblee van de UGGI in Berkeley (Californië) 2-14 september 1963: Photogrammetrische Wochen in München. 6-13 september 1963Vergadering van het Comité Permanent van de F.I.G. in Washington, D.C. 26-28 september 1963: 13. Deutscher Kartographentag in Kiel. 2-5 oktober 1963: 48. Deutscher Geodatentag in Freiburg (Breisgau). 14-19 oktober 1963I. Internationaler Kongres für Reprographie in Keulen. augustus 1964: Congres van de Union Géographique Internationale in Londen. 7-19 september 1964: Congres van de Société Internationale de Photogram- métrie in Lissabon. 21-27 september 1964: VIth International Congress of Agricultural En gineering at Lausanne. Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde Zoals reeds eerder werd bericht wordt op 18 oktober a.s. in Musis Sacrum te Arnhem het 2e congres van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde gehouden, gecombineerd met een tentoonstelling van geodetische instrumenten en benodigdheden in de ruimste zin op 18 en 19 oktober, met door de exposanten te verzorgen lezingen, filmvertoningen en demonstraties. Het Congres heeft als onderwerp indirecte afstandmeting, welke in een vijftal lezingen zal worden behandeld'. 1. De historische ontwikkeling van de indirecte afstandmeting door Prof. A. Kruidhof, Wageningen. 2. Indirecte afstandmeting voor de bepaling van de meetkundige grondslag door Ir. G. A. van Wely, Wageningen. 3. Indirecte afstandmeting voor situatiemeting en de daarmede verband houdende problemen voor het kadaster door E. N. Blink, Maastricht. 4. Uitwerking van tachymetrische opnamen door Ir. J. C. O. van Gijsen, Wageningen. 5. De toekomstige ontwikkeling van de indirecte afstandmeting zoals ik die zie door Ir. R. Jonkers, Arnhem. Aangifte dient te geschieden door middel van een aanmeldingskaart, die zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 15 september a.s. dient te wor den ingezonden aan B. H. W. Benda, Edisonstraat 135, Nijmegen, op welk adres belangstellenden nadere inlichtingen kunnen ontvangen. Correctie Op een los inlegblad is een aanvulling opgenomen, die behoort bij het artikel van Ir. Roeleveld uit de vorige aflevering. 18 juli 1963 H.L.v.G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 88