380 Rijks Universiteit te Utrecht Geslaagd voor het doctoraal examen rechten op 3 juli 1963 Ir. J. L. G. Henssen, landmeter ie klasse van het kadaster te 's-Gravenhage Dir. K. en H. Studiekring voor Cultuurtechniek Van 15 t/m 20 juni 1964 zal in Lissabon het tweede regionale congres van de I.C.I.D. worden gehouden. Dit congres zal worden gewijd aan de: „Utili sation, pour l'irrigation, de l'eau des nappes alluviales de vallées In aansluiting op dit congres zal een studiereis worden gemaakt, o.a. naar het dal van de Lis en de Sorraia. Ter informatie wordt nog medegedeeld, dat het voorlopige mschrijvmgs- biljet vóór 7 oktober moet zijn verzonden. Rapporten, met inbegrip van de illustraties, mogen niet langer zijn dan tien pagina's en moeten vóór 1 januari 1964 via het nationale comité naar Portugal worden verzonden. Ze moeten vergezeld gaan van resumés in het Frans en het Engels. c De kosten voor deelneming aan dit congres zijn vastgesteld op 35 U.S. dollars per persoon. Begeleidende personen kunnen aan de excursies deel nemen tegen een bedrag van 19 U.S. dolars. Nadere bijzonderheden, alsmede voorlopige mschryvmgsbiljetten, zijn op aanvraag beschikbaar bij de secretaris-penningmeester van de Sectie voor Cultuurtechniek, Ir. M. Snijdelaar, Van Leeuwenstraat 90, Voorburg. Nederlandse Bodemkundige Vereniging Het rapport Bodemkunde en Onderwijs, dat zal worden besproken in de bijeenkomst op 15 november a.s. (zie het bericht op blz. 319). is verkrijgbaar bij het I.T.C., Kanaalweg 3, Delft. Het rapport wordt aan belangstellenden toegezonden na ontvangst van f 2.50 op postrekening nr. 560347 t.n.v. het I.T.C. Dictionnaire Multilingue de la F.I.G. In de bespreking van het meertalig geodetisch woordenboek blijkt een te hoge prijs voor dit werk te zijn genoemd. De nog steeds geldende verkoops prijs is f 25. Rectificatie In het eerste histogram op blz. 305 van de lopende jaargang moeten de relatieve frequenties bij de waarden -1 en -2 blijkens nadere berekening 13,7% zijn i.p.v. de weergegeven ca. 9,5%. 20 september 1963 H. L. v. G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 62