FOTOGRAMMETRIE EN CARTOGRAFIE Litteratuuroverzicht Transactions of the Symposium on Photo-Interpretation, Delft, the Netherlands, September 1962. Edited by Commission VII, International Society for Photogrammetry. International Archieves of Photogrammetry. Vol. XIV, 533 pag. Published by Uitgeverij Waltman, Delft, the Netherlands. Dit boekwerk bevat ruim zeventig voordrachten en artikelen van het succesrijke eerste internationale symposium op het gebied van de luchtfoto-interpretatie, dat vorig jaar te Delft werd ge houden. Zij zijn gerangschikt in de volgende hoofdstukken: 1. Photography, equipment and techniques, 2. Geology, geomorphology, hydrology, 3. Soils, landclassification, soil conservation, 4. Vegetation, forestry, plant ecology, 5. Regional geography and planning, 6. Ice, 7. Archeology, 8. Oceanography and coastal research, 9. Engineering. Duidelijk blijkt de toenemende belangstelling voor de luchtfoto interpretatie als methode van wetenschappelijk en toegepast onderzoek, in het bijzonder als het gaat om het tot meerdere ont wikkeling brengen van bepaalde landstreken. Het boek geeft een werkelijk grootse indruk van de vele mogelijkheden, die de lucht foto-interpretatie biedt. De foto's, tekeningen en kaartjes, waarmee vele bijdragen zijn geïllustreerd geven een fraai beeld van verkregen resultaten. Het is bijzonder interessant te zien, hoe de specialisten van verschillende vakgebieden de luchtfoto's weten te gebruiken en welke gegevens zij daaraan weten te ontlenen. Men ontkomt echter niet aan de indruk, dat enkelen van hen met de luchtfoto-interpretatie soms te ver gaan. Zij ontwikkelen theorieën naar aanleiding van waar nemingen op de foto's, zonder voldoende controle in het terrein te hebben uitgeoefend. Het Nederlandse Organisatie Comité ver dient niet alleen hulde voor de organisatie van dit Symposium, doch ook voor de wijze waarop de bijdragen zijn bijeen gebracht en gepubliceerd. Prof. dr. ir. P. Buringh

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 25