420 Amerika, nog geen bestellingen hadden gedaan. Ook Zwitserland zal nog een grote bestelling plaatsen. Als belangrijkste punt op de agenda prijkte: Revision of the functions of the administrative and technical commissions. Ten behoeve van de behandeling van dit agendapunt was een advies uitgebracht door een commissie, waarvan Steel (Gr. B.) voor zitter was en Baarda een der leden. Baarda diende in Wenen een voorstel tot reorganisatie in een had een groot aandeel in de tot standkoming van het advies. Na een uitvoerige discussie werd het voorstel, bijzonder goed toegelicht en verdedigd door Steel, met slechts enkele wijzigingen aangenomen. Enige belangrijke punten worden hier genoemd: er komen negen commissies, die in drie groepen, ieder van drie commissies, zijn ingedeeld. Ieder land zal slechts één commissievoorzitter mogen leveren. Als voorzitter van een groep treedt een vice-president op, die het overleg regelt tussen de drie commissievoorzitters van een groep. De commissievoor zitters zullen slechts twee perioden hun functie mogen uitoefenen. Daar een voorstel aangenomen werd de congressen om de drie jaar te houden, is de maximale zittingsduur van een commissievoor zitter derhalve zes jaar. De nu benoemde functionarissen zullen na het congres van Rome in 1965 nog drie jaar (dus één periode) het voorzitterschap mogen bekleden. In het hierna volgende schema zijn de indeling der commissies en de namen der voorzitters vermeld, die door hun landelijke organisaties kandidaat waren gesteld. A. Professional organisa tion Chairman of group Chiaramello, Italy B. Surveying and Map ping Chairman of group: Barvir Austria C. Land A dministra- tion Chairman of groupCollins, Great Britain Commissions 1 Professional practice 2 Professional education 3 Professional literature 4 Cadastre and rural landmanagement 5 Survey-instruments and methods 6 Engineering and func tional surveying 7 Legal and social stu dies of urban land sys tems 8 Town planning and development 9 Valuation and manage ment Presidents Marstboom - Belgium Peersky - Bulgary Odlanicki - Poland Perrin - France Draheim - German}' Bachmann - Swiss Pilcher - Gr. Britain - Sweden Barnard - U.S.A. De drie voorzitters zijn lid van het „Group committee". De groepssecretaris komt uit hetzelfde land als de voorzitter van de groep. Het Office Internationale du Cadastre et du Régime Foncier, dat in Nederlandse handen is, is ingedeeld bij commissie 4, met dien verstande dat het geheel zelfstandig werkt en alleen via commissie 4 verslag uitbrengt van zijn werkzaamheden. De voorzitter van het „Office" is lid van het „Group committee".

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 42