Andere in het advies opgenomen regelingen betreffen de finan ciële commissie, in de toekomst bestaande uit drie i.p.v. vier leden, te weten de aftredende, de huidige en de toekomstige penning meester. Vastgelegd werd te wiens laste de kosten voor het uitgeven van de nationale en de persoonlijke rapporten, alsmede de reiskos ten van de diverse functionarissen, zullen komen. Voor de organi satie van de congressen en in het bijzonder van de commissie werkzaamheden zal een reglement worden opgemaakt door de vice-presidenten. Het op blz. 422 afgedrukte schema geeft een indruk van de nieuwe organisatie van de F.I.G. Vermeld zij nog dat voor iedere groep een bedrag van Zw. frs. 2500.per jaar zal worden beschikbaar gesteld, dat onder de bij de groep aangesloten commissies moet worden verdeeld; dit ter bestrijding van hun onkosten. Het C.P. zal in 1964 in Sofia verga deren. West-Duitsland heeft een voorstel ingediend het F.I.G.-con gres van 1971 in Wiesbaden te mogen organiseren. Er heeft overleg plaats gevonden tussen de F.I.G. en andere internationale organisaties over de samenwerking t.a.v. de docu mentatie. Het grote struikelblok schijnt de omstandigheid te zijn, dat de T.H. in Dresden, die de uitgave van de door de F.I.G. te verrichten documentatie zal verzorgen, geen gratis exemplaren voor de medewerkers ter beschikking stelt. Dit gebeurt wel door de andere documentatiecentra. Door de houding van Dresden wordt de samenwerking met andere instituten belemmerd. Tijdens de zitting presenteerde het Institut für Angewandte Geodasie te Frank furt am Main een voorstel, dat echter niet in behandeling werd genomen. Het is te betreuren dat de voorzitter van de sub-commis sie voor documentatie, Prof. Odlanicki, afwezig was, waardoor een doeltreffend overleg onmogelijk was. Tenslotte wordt de aandacht gevestigd op de prijs van 25. die wordt uitgereikt voor de bekroonde publikatie van een jonge landmeter. Het artikel moet origineel zijn, ongeveer 3000-5000 woorden bevatten en voor 31 december 1964 zijn ingediend. Nadere inlichtingen kan de secretaris van de N.L.F. verschaffen. Voorafgaande aan de vergadering van het C.P. werden excursies gehouden in New York en vandaar uit naar Philadelphia en Balti more, met als eindpunt Washington. Gedurende het verblijf in Washington stonden enige toeristische tochten op het programma. Ook werd de mogelijkheid geboden de U.S. Coast and Geodetic Survey, de U. S. Geological Survey en het Bureau of Land Manage ment te bezoeken. De gastvrijheid der Amerikanen moet zeker worden geroemd. De zittingen vonden plaats in een zaal van het State Department, een voor deze gelegenheid weliswaar iets te grote ruimte, maar waarvan de inrichting volmaakt was. De simultaanvertaling, door uitstekende tolken verzorgd, maakte het mogelijk de zitting ruim binnen de hiervoor gestelde tijd te beëindigen. Prof. ir. G. F. Witt 421

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 43