42 7 metrische instrumenten en reproduktietoestellen ter beschikking te stellen van de ontwikkelingslanden en zorg te dragen voor de scholing van inheemse krachten. Interessant is hierbij dat werd geconstateerd dat de scholing van inheemse krachten ter plaatse meer effect sorteert dan de scholing van deze krachten in een ander land. Het was natuurlijk niet de opgave van het forum kantklare antwoorden op de gestelde vragen naar voren te brengen. Het ging er slechts om dat van gedachte werd gewisseld over deze materie en dat werd getracht uit te vinden welke mogelijkheden er eventueel zijn voor een concrete medewerking aan de ontwikkelingshulp. Evenals andere j aren was er ook weer een door de instrumenten firma's ingerichte tentoonstelling die een goed beeld gaf van de in de landmeetkunde in gebruik zijnde hulpmiddelen. Van de 55 firma's die hier een bijdrage wilden leveren kon slechts een klein gedeelte in het permanente gebouwencomplex van de Stadthalle een plaats krijgen. De overige moesten zich tevreden stellen met een plaatsje in een soort tentenkamp. Hierdoor werd de computer in een tent door sommigen gezien als een symbool van de ontwikke lingshulp, waarover tijdens de Geodatentag zoveel werd gesproken. In de historische Kaufhaussaal schuin tegenover de prachtige Dom van Freiburg was een niet grote maar wel interessante kaarten- tentoonstelling onder het motto: „Das Vermessungswesen im südwestlichen Grenzraum" ingericht. Naast een aantal historische kaarten hadden vooral kaarten die betrekking hadden op de voordrachten over ruilverkaveling in landbouw, bosbouw en wijnbouw in het grensgebied van Duitsland, Frankrijk en Zwitserland, alsmede kaarten betrekking hebbende op de Rijn-regulering een plaats gekregen. Ter verdere verduidelijking waren excursies georganiseerd naar verschillende cultuurtechnische en waterstaatkundige werken. Voor de nodige verstrooiing tijdens de vrije uren was op een uitnemende wijze gezorgd. Samenvattend kan worden gesteld dat de organisatoren van het congres met succes op hun werk kunnen terugzien. Ir. H. L. van Gent Nederlandse Landmeetkundige Federatie Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergaderingen gehouden op 31 mei 1963 en 23 oktober 1963 te Utrecht. Prof. R. Roelofs is door verblijf in het buitenland verhinderd de ver gaderingen bij te wonen. Op de vergadering van 23 oktober wordt hij ver vangen door Ir. L. van Zuylen, secretaris van de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie. Het verslag van de vergadering van 5 februari 1963 wordt met een kleine wijziging goedgekeurd terwijl het verslag van 31 mei ongewijzigd wordt goedgekeurd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 49