Verslag van het congres 1963, gehouden op 3 en 4 oktober te Rotterdam 428 Uit een binnengekomen schrijven blijkt dat er dit jaar tegen de nieuwe prijs 120 exemplaren van de „Compte Rendu" van het negende F.I.G. congres (Delft-Scheveningen) zijn verkocht. Van het F.I.G.-bureau is een rapport ontvangen betreffende de reorgani satie van de werkwijze van de technische commissies en van de bezetting van de functies van voorzitter en secretaris in deze commissies. In principe gaat het hoofdbestuur akkoord met dit rapport doch een tweetal amendementen zal worden ingediend. Ir. H. L. van Gent zal de Geodatentag te Freiburg bijwonen. In de congrescommissie voor het N.L.F.-congres 1963 zijn benoemd de heren W. L. Lievaart, Ir. J. E. Alberda en Ir. D. C. de Bruyn. In de vergadering van 23 oktober wordt mededeling gedaan van het feit dat op uitnodiging van de Stichting Nederlands Genootschap voor Land meetkunde de voorzitter en de penningmeester de N.L.F. hebben ver tegenwoordigd op het congres van genoemde stichting. Van de uitgeverij „Argus" is een begroting ontvangen met betrekking tot de kosten verbonden aan het vervaardigen van een Nederlandse index op de Dictionnaire multilingue de la F.I.G. Betreffende het programma voor 1964 heeft het hoofdbestuur in principe besloten tot het houden van twee studiedagen, nl. op 24 april te Wageningen met de ruilverkaveling als onderwerp en in het najaar een studiedag die waarschijnlijk zal worden gehouden in samenwerking met de Kartografische Sectie van het K.N.A.G. Ir. Van Gent doet verslag van de werkzaamheden aan het „Register" en over de stand van zaken met betrekking tot het Tijdschrift; de steeds stijgende kosten en de nog te verwachten kostenstijgingen zullen gevolgen hebben voor het abonnementstarief. Het hoofdbestuur zal zich in een latere vergadering aan de hand van precieze cijfers over een en ander beraden. Het hoofdbestuur besluit tot de instelling van een commissie „Werk groepen N.L.F.". Met betrekking tot de stichting „N.L.F.-examens" worden enkele wijzi gingen aangebracht in de concept-statuten. Na het overleg dat nog moet plaats vinden met de N.L.F.-examencommissie zullen verdere stappen worden gedaan. De bespreking met betrekking tot de fusie tussen de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en de Vereniging van Civiel Landmeters en Geodetisch Ingenieurs en de problemen daarom heen geven een verhelderend beeld en besloten wordt deze bespreking op 12 december a.s. voort te zetten. De secretaris van de N.L.F., Ir. I. P. Toussaint Op 3 oktober te 10.30 uur opent de voorzitter, Prof. ir. G. F. Witt, de vergadering. In zijn begroetingswoord verwelkomt hij in de eerste plaats de dames, die in zo'n grote getale gehoor hebben gegeven aan de uitnodiging tot bijwoning van dit congres. Daarna begroet hij de heren J. Rietveldt Ing. en E. Schrikkema Ing., afgevaardigden van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde en de heren G. Jacobs en W. D. Moens, resp. voorzitter en secretaris van het landmeetkundig gezelschap ,,Snellius". Een bijzonder woord van welkom richt hij tot de sprekers van het congres, t.w. de heren Mr. J. Vink, Ir. G. Tjalma, Ir. Th. J. W. Lantermans en Ir. P. J. Allaart. De hoofdbestuursleden Prof. A. Kruidhof en Ir. H. L. van Gent zonden een bericht van verhindering. Vervolgens leidt de voorzitter Mr. J. Vink, directeur van de Rijksdienst voor het Nationale Plan, in, die spreekt over: ,,Ons land op weg naar het jaar 2000". In de middag behandelen de heren Ir. G. Tjalma, hoofdingenieur

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 50