429 bij de Provinciale Planologische dienst van Zuid-Holland en Ir. Th. J. W. Lantermans, chef afdeling Structuurplannen en Voorbereiding van de dienst Stadsontwikkeling te Rotterdam, resp. de onderwerpen: „Een streekplan (omgeving van Rotterdam)" en „De stad of agglomeratie". Verslagen van de voordrachten zullen worden opgenomen in de volgende aflevering van dit tijdschrift. Op vrijdag 4 oktober des morgens om ca. 9.30 uur opent de voorzitter de huishoudelijke vergadering met een woord van welkom. Na het vermelden van enkele berichten van verhindering worden de overleden collega's J. D. Dik, K. F. K. Libois, M. A. Hollestelle, J. van Mil, Ir. W. van Riessen, C. C. Krom, W. R. Smits, J. L. Hoekstra en T. D. Kiers herdacht. De voorzitter geeft vervolgens een overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen sedert de vorige huishoudelijke vergadering. In de eerste plaats herinnert hij nog eens aan het 10e F.I.G.-congres te Wenen, waaraan door een groot aantal Nederlanders werd deelgenomen. Hij wijst op de verschijning van de „Dictionnaire Multilingue" en de voorzitter heeft weinig toe te voegen aan de lof, die Ir. H. L. Rogge in zijn bespreking van het woordenboek in het Tijdschrift heeft geuit. Toch wil hij niet nalaten in deze vergadering Ir. F. IIarkink te danken voor het vele werk dat deze in het bijzonder in de laatste fase van de tot standkoming van het woorden boek heeft verricht. Het hoofdbestuur hoopt dat de heer Harkink in ieder geval de leiding voor de vervaardiging van de Nederlandse index op het woordenboek op zich wil blijven nemen. De voorzitter verzoekt die leden, aan wie de samensteller van de index om medewerking vraagt, hieraan gevolg te geven. Hierna geeft de voorzitter een overzicht van het behandelde in de ver gadering van het Comité Permanent van de F.I.G., die dit keer van 6 t/m 13 september 1963 in Washington is gehouden; een verslag van deze vergadering is op blz. 419 e.v. in dit nummer opgenomen. Hierna vermeldt de voorzitter dat nationaal vooral twee belangrijke zaken de aandacht van het Hoofdbestuur hebben en in de naaste toekomst de belangstelling zullen vragen. Hij vermeldt het feit dat aan het ontwerpen van statuten voor een stichting „N.L.F.-examens" wordt gewerkt. De werkzaam heden hieraan zijn al vrij ver gevorderd. Als motieven voor de vestiging van de stichting noemt hij ie de mogelijkheid om voor het werk van de stichting subsidies te verkrijgen, teneinde de grote tekorten die de N.L.F.-examens telkenjare opleveren te bestrijden; 2e in het stichtingsbestuur kunnen vertegenwoordigers van andere land meetkundige organisaties worden opgenomen, waardoor een bredere basis van samenwerking ontstaat; 3e de naam „N.L.F.-examens" blijft gehandhaafd. In dit verband wordt de aandacht erop gevestigd dat de Kartografische Sectie van het K.N.A.C. aan het hoofdbestuur van de N.I..F. heeft gevraagd het predikaat N.L.F. te geven aan de drie in de toekomst af te geven diploma's voor cartografisch tekenaar. Een tweede belangrijke zaak is de in voorbereiding zijnde fusie van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en de Vereniging van Civiel landmeters en Geodetisch ingenieurs. Een commissie onder voorzitterschap van Ir. F. Schuurman is met een ontwerp van de statuten voor een nieuwe vereniging, het N.I.G.I. 1), gereed gekomen. Dit ontwerp zal op binnenkort te houden vergaderingen der twee verenigingen worden behandeld. Daar zal moeten worden besloten of men in principe tot fusie bereid is. Het zal duidelijk zijn dat dan in het hoofdbestuur overleg moet worden gepleegd over de toekomst van de N.L.F.opheffing of voortzetting in een andere vorm. Ten aanzien van de bibliotheek, het tijdschrift, de kasgelden, Nederlands Instituut van Geodetisch Ingenieurs.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 51