434 Inhoud van de 79ste jaargang (1 963) Rijkscommissie voor Geodesie Benoemd tot lid van de Rijkscommissie voor Geodesie Prof. dr. G. van Herk en Dr. ir. C. Koeman. Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" Het bestuur van het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" bestaat thans uit de heren G. Ebbinge (voorzitter), H. H. Schuringa (secretaris) en H. W. van der Zij pp (penningmeester). Société Internationale de Photogrammétrie Op zijn verzoek is Ir. H. L. van Gent, rapporteur voor Nederland voor Commissie II, van zijn taak ontheven. Ir. P. A. Roos heeft thans deze functie op zich genomen. Technische Hogeschool te München Overleden op 28-10-1963 op de leeftijd van 64 jaar Prof. Dr.- Ing. R. Finsterwalder. Eidgenössische Technische Hochschule te Zürich De Eidgenössische Technische Hochschule te Zürich verleende op 16-11- 1963 het doctoraat honaris causa aan Prof. dr. ir. W. Schermerhorn. Prof. Schermerhorn ontving dit eredoctoraat op grond van „zijn verdien sten voor de ontwikkeling van de fotogrammetrie door onderzoek en onder wijs, voor de stichting van het Internationaal Opleidingscentrum voor Luchtkaartering te Delft en voor de bevordering van de toepassing van de luchtkaartering in verschillende landen." 29 november 1963 H.L.v.G. LANDMEETKUNDE Blz. N. D. Haasbroek. Deformatiemetingen door achterwaartse snijding3 Ir. L. Aard oom. De geodeet en de kunstmaan69 Dipl.-Ing. P. Vetterli. Strukturen im Polygonnetz145 Dr. P. Richardus Ph. D. The precision of an Intersection 237 Verslag van de bijeenkomst van de Commission Gravimétrique Internationale te Parijs van 10-14 september 1962253 Litteratuuroverzicht Boekbeoordeling door Prof. ir. W. Baarda: Linnik, Method of Least Squares and Prin ciples of the Theory of Observations79 Prof. dr. G. van HerkScheepmaker, Analyse van de waarnemings resultaten verkregen op het Geodetisch-astronomisch station op Curasao tijdens het Internationaal Geofysisch Jaar 1957-1958 en een onderzoek van het astrolabium A. Danjon82 Ir. A. H. van der Most: Grossmann, Vermessungskunde 1, Stück- vermessung und Nivellieren259 Ir. A. H. van der MostNeye und Schülke, Rechenhilfsmittel und BerechnungsarbeitenVetters, Topographie260 RECHT EN ADMINISTRATIE H.Vermeulen. Voorbeelden van eventuele moeilijkheden, als de 1 3 omschrijving van onroerend goed en te vestigen erfdienstbaarheden niet juist kadastraal is aangeduid, of als de afpaling te wensen overlaat13

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1963 | | pagina 56