30 volgen. Om een indruk te geven van de intensiteit der door de satelliet uitgezonden lichtflitsen: men heeft op een hoge toren te Boston het apparaat getest, waarbij bleek, dat het afgegeven licht de gehele stad vrijwel in daglicht zette. Langdurig werd stilgestaan bij het probleem van de snelle ver oudering van kaartmateriaal. Enerzijds werd verdedigd, dat vanaf het gereedkomen van een nieuwe kaart elke verandering minutieus dient te worden bijgehouden. Anderen verkondigden de stelling, dat men doelmatiger werkt door de bijhouding achterwege te laten en de hierdoor gewonnen tijd te benutten door zo snel en regelmatig mogelijk het kaartenbestand te vernieuwen .Tenslotte werd men het eens over de opvatting, dat kaarten op grote schaal regelmatig dienen te worden bijgehouden. Tijdens het weekend werd een bezoek gebracht aan de Britse Hydrografische dienst te Lowestoft, waarbij demonstraties werden gegeven van de vervaardiging van zeekaarten, het opsporen van wrakken enz. Deze excursie en de volgende naar Stratford on Avon, de geboorteplaats van Shakespeare, vormden een welkome onder breking in het vrij zware programma. Waren de ochtenden en middagen steeds gevuld met zittingen, de avonden betekenden dikwijls een vraag- en antwoordspel, waarvan de afgevaardigden van minder ontwikkelde landen dankbaar gebruik maakten om allerlei details te vernemen, o.a. over het systeem van kadaster en ruil verkaveling in de „gesettlede" landen. Op de slotzitting werd een viertal resoluties aangenomen, nl. 1. Bijhouding van kaarten op grote schaal dient regelmatig te geschieden, zodra zij zijn vervaardigd, teneinde het kaartmate riaal up to date te houden. 2. Op de volgende conferentie zal o.a. aandacht worden geschonken aan de aanrakingsvlakken tussen geodesie en civiele techniek. 3. Eveneens zal in 1967 de wenselijkheid worden besproken om bij grote diensten speciale cartografen aan te stellen. 4. De ombuiging naar het metrieke stelsel dient nauwlettend te worden gevolgd, teneinde tijdig het kaartmateriaal in het nieuwe systeem gereed te hebben. De conferentie werd gesloten op een ontvangst door Mr. Carr, Secretary for Technical Cooperation, die ook de openingsrede had gehouden. Deze ontvangst vond plaats in een voor dit doel ingericht regeringsgebouw in Londen. Het was een waardig slot van een zeer geslaagde conferentie. De Ridder

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 32