36 Schuurman, Smit, Snijder, Sonnenberg, Steijn, Parvé, Stoorvogel, Van der Tak, Tamminga, Terpstra, Toussaint I. P., Toussaint P. J., Ultee, Vink, Van Vliet, Van der Wel, Westerbeek, Wiersma, Df. Wit, Witt, Wolters, Wolthuis, Van der Wulp P., Wytema. 1. Opening. Om 13.45 uur opent de voorzitter, Ir. M. J. te Nuyl, de vergadering met een woord van welkom. In het bijzonder worden welkom geheten, Ir. L. P. Roelfzema, die zich bereid heeft verklaard een causerie te houden over het landmeetkundig werk bij de tunnelbouw te Amsterdam; de heren Ir. F. Schuurman, Ir. J. E. Alberda en Ir. A. H. van der Most, die zich in de voorbije periode hebben bezig gehouden met het samenstellen van ontwerp-statuten en een ontwerp- huishoudelijk reglement, voor de nieuw op te richten vereniging. Van het vierde commissielid, Ir. J. E. Harder, is bericht van verhindering ont vangen. De voorzitter spreekt er zijn vreugde over uit dat ook een aantal jongeren aanwezig is. En wel, in de vorm van het bestuur van het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" bestaande uit de heren G. E. Ebbinge, H. H. Schu- ringa en H. W. van der Zijpp. Zonder de aanvoer van jonge collega's is het immers onmogelijk de grote en belangrijke taak van het Kadaster nu, en in de toekomst, te volbrengen. Vervolgens memoreert de voorzitter de, dit jaar overleden leden, t.w. Ir. W. van Riessen, C. C. Krom, W. R. Smits, J. L. Hoestra en T. D. Kiers. Te hunner nagedachtenis neemt de vergadering enige ogenblikken stilte in acht. De voorzitter feliciteert de heren Ir. A. Govers en J. H. B. van Beuke ring, die, ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, werden benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Het verheugt het bestuur dat ditmaal de onderscheidingen zijn verleend op een jongere leeftijd dan voorheen het geval was, waardoor, nog meer dan vroeger, de waardering voor de persoon van de onderscheidene tot uiting komt. Een zaak, waarvoor het bestuur de laatste jaren bij herhaling ten Departemente heeft gepleit. Waar het bestuur de indruk heeft dat, sinds onze opleiding is overgegaan naar de T.H. in Delft, de nadruk meer op het exacte is komen te liggen, wat voor de technische prestaties een winstpunt moge zijn, maar voor de juri- disch-administratieve kant een verlies betekent, verheugt het de voorzitter des te meer Ir. J. L. G. Henssen te kunnen feliciteren met het behalen van de graad Meester in de Rechten. Tenslotte feliciteert de voorzitter die collega's, die dit jaar in de dienst promotie hebben gemaakt. Naast de vreugde over het komen van nieuwe collega's is er zo consta teert de voorzitter de weemoed over het afscheid van anderen. De pen- sioenering van Ir. F. Schuurman heeft men in „Wij van Financiën" kunnen lezen. Het is te verwachten dat een maand later de heer W. J oosten de dienst zal verlaten. Hoewel de voorzitter niet het voornemen heeft een af scheidsspeech te gaan houden, omdat beide heren de vereniging natuurlijk niet verlaten, wil hij hun afscheid van de dienst toch niet onbesproken laten. Het werk en de activiteiten van beide heren, zowel voor de dienst als voor de vereniging, zijn van grote betekenis geweest. Met het uitspreken van de hoop dat het beide heren wel moge gaan, besluit de voorzitter zijn openings woord. 2. Notulen. De notulen van de Algemene Vergadering van 27 oktober 1962, zoals gepubliceerd in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, jaargang 79, nr. 2, bladzijde 129, worden onder dankzegging aan de secretaris onver anderd vastgesteld.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1964 | | pagina 38